Кількість нових випадків виявлення ВІЛ-інфекції на Черкащині зросла на третину. Про це повідомляє БО “100% життя Черкаси”.
![](https://vikka.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2022/08/17121931/299872241_857015569036453_7077327612812197281_n.png)
Така тенденція спостерігається з початку повномасштабної війни в Україні. За попередній квартал вперше було виявлено 24 особи з ВІЛ, нині ж кількість виявлень сягнула 36 осіб.
“Ми пов’язуємо ріст виявлень з великою кількістю вимушених переселенців на Черкащині. Зараз більше людей тестується. Також з усіма, хто звертається до нашої організації, ми проводимо превентивну роботу та запрошуємо на безкоштовне тестування. Люди могли роками жити з ВІЛ, але дізнатися про інфекцію лише зараз”, – пояснює координаторка проєкту Олександра Кравченко.
Інфікування ВІЛ на початковій стадії протікає безсимптомно. Єдиний спосіб дізнатися про наявність інфекції в організмі – зробити тест. Зараз це зручно і доступно будь-кому різними способами: у сімейного лікаря, швидко і без черги у соціального працівника, карта пунктів тестування тут.
Ранні стадії ВІЛ-інфекції наразі піддаються пожиттєвій підтримувальній терапії, вона безкоштовна для всіх українців.