Український казкар Сашко Лірник висловив ідею про відновлення формату дитячої вечірньої казки на кшталт телепередач із дідом Панасом, які транслювалися у 1980-ті на українському ТБ, пише "Рідна Черкащина".
Лірника непокоїть, що народна казка зникла з ефіру.
"Телевізор – то взагалі частина життя. Непомітна ніби, але іноді важливіша за тата і маму. Бо тато на роботі, мама на роботі, всі зайняті. Тож ввімкнули дитині мультики і займаються своїми справами. А дитина, замість спілкуватися із родиною, спілкується з Губкою Бобом і прибацаною Машею з її Ведмедем, – пише Лірник. – Я все розумію. Я теж просунутий і сучасний. Але все своє життя поклав на відродження тієї зниклої української казки, яку колись передавали дідусі бабусі онукам і тато з мамою дітям. Казка це не просто забавлянка і небилиця, яку розказують малечі, щоб перестала плакати. Казка – це найпотужніший інструмент виховання, впливу і передачі родинної, сімейної, і, якщо хочете, народної інформації і національного коду".
Ідею Сашка Лірника підхопили у соцмережах. Пост казкаря поширило майже три сотні користувачів. Більшість його підтримує.
"Що ми зараз у дітей вкладаємо, те і отримаємо і значно швидше, ніж здається. Хочемо мати Україну, мусимо створювати дитячий український контент у всіх можливих варіантах", – пише одна користувачка.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський дитсадок отримав додаткову групу.