Грошей на лікування нирників вистачить лише до серпня

Для лікування хворих на ниркову недостатність остаточно вирахували середню вартість послуги гемодіалізу. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолій Ситник.

"Станом на 10 лютого вартість сеансу гемодіалізу становить 1773,56 грн, в тому числі в частині забезпечення витратними матеріалами – 1551,88 грн, – зазначив Анатолій Ситник. – З цього слідує, що забезпечення витратними матеріалами та медикаментами 150 осіб, які наразі лікуються у відділенні гемодіалізу обласної закладу, в 2015 році становить близько 36 млн грн.".

У кошторисі обласної лікарні для забезпечення витратними матеріалами та медикаментами цих хворих заплановано 24 млн грн за рахунок медичної субвенції та обласного бюджету.

Враховуючи виділену суму, за словами директора Департаменту, орієнтовно за цінами на початок лютого витратними матеріалами та лікарськими засобами на проведення гемодіалізу лікарня забезпечена до кінця серпня у разі лікування 150 осіб, та до кінця липня – у разі розрахункового збільшення хворих.

Розрахункову вартість однієї процедури подали й представники ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна". Так, за їхніми даними, орієнтовна вартість проведення 1 процедури становить 1675,49 грн. При кількості процедур 156, видатки на 1 людину на рік складають понад 260 тисяч.

Нині у "Фрезеніусі" отримають послуги з лікування методом гемодіалізу 79 хворих на хронічну ниркову недостатність. Потреба в коштах на проведення розрахунків за надані послуги з лікування сягатиме понад 20,5 млн грн.

"Станом на 1 січня кредиторська заборгованість за послуги з лікування хворих на хронічну ниркову недостатність, які отримують лікування методом гемодіалізу в Фрезеніусі становить 4,249 млн грн. Очікується, що на черговій сесії обласної ради буде винесено питання щодо погашення цієї заборгованості", – наголосив Анатолій Ситник.

Нагадаємо, вчора міський голова Черкас Сергій Одарич зазначив, що проблему фінансування гемодіалізу може ваирішити лише Верховна Рада.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net