НовиниЧеркасиЕнергетики ПАТ "Черкасиобленерго" показали, як перемикають черги в умовах...

Енергетики ПАТ “Черкасиобленерго” показали, як перемикають черги в умовах дії графіків погодинних відключень

-

- Advertisment -

Для стабілізації енергосистеми та відповідно до команди диспетчера НЕК «Укренерго» диспетчери Товариства щодня виконують перемикання ліній під час застосування графіків погодинних відключень.

Як виконуються перемикання та яку ще поточну роботу мають виконувати щодня енергетики, розповіли спеціалісти Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго».

 

Як зазначив директор Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Сергій Ченчик нині ПАТ «Черкасиобленерго» працює в режимі графіків погодинних відключень та графіків аварійних відключень.

– Мета застосування цих графіків – запобігання порушення режиму роботи енергосистеми внаслідок дефіциту потужності, зумовленої порушенням режимів роботи генеруючих станцій України, зниженням напруги в контрольних точках енергосистеми до аварійного рівня. Графіки погодинного відключення електроенергії (ГПВ) застосовуються у випадках, коли НЕК «Укренерго» заздалегідь встановлено, що в енергосистемі України є дефіцит генерованої потужності. Діляться вони на шість рівних черг,- розповів Сергій Ченчик.

Перемикання черг здійснюється безпосередньо диспетчером у диспетчерському пункті та у розподільчих пунктах оперативно-виїзною бригадою.

– Нині ми перебуваємо у диспетчерському пункті Черкаської міської філії, де відбувається перемикання черг. За допомогою дистанційного управління на комп’ютері телемеханіки диспетчер перемикає лінії 10кВ. Також за командою диспетчера Товариства вручну оперативно виїзна бригада здійснює перемикання там, де немає дистанційного управління, тобто безпосередньо на розподільчих пунктах. Вимикають кнопку, або важіль і таким чином лінія вмикається або вимикається,- пояснив головний інженер Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Віктор Антонюк.

Електромонтер оперативно-виїзної бригади Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Станіслав Сорока додає, що окрім перемикань енергетики виконують і поточну роботу, тож аби все встигнути працюють оперативно та злагоджено.

– Доводиться виконувати кілька видів робіт: робити перемикання і виконувати планову роботу з обслуговування та ремонту ліній, усувати аварійні ситуації. Тому працюємо дуже швидко, щоб все встигнути та вкластися у відведений час відповідно до графіків погодинних відключень,- розповів Станіслав Сорока.

Втім іноді виникають і вимушені затримки з перемиканням ліній.

– Не завжди вчасно вдається увімкнути деяких споживачів. Іноді при перемиканні буває так, що міняється схема самого електропостачання у зв’язку з аварійною ситуацією. Нещодавно під час вимкнення вийшла з ладу лінія, через це схема мережі 10 кВ змінилась і споживачі вже автоматично потрапили з однієї черги в іншу. Причиною таких змін якраз бувають аварійні ситуації в мережах 10 кВ, які живлять місто Черкаси,- наголосив начальник оперативно-диспетчерської служби Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Юрій Чернуцький.

До того ж, додає Віктор Антонюк, окрім здійснення перемикань енергетики активно готуються до осінньо-зимового періоду, тож іноді відключення по графіках погодинних відключень та планові відключення у зв’язку з виконанням робіт, на жаль, накладаються, тому споживачі можуть бути без світла більше часу, ніж визначено графіками погодинних відключень.

– Втім такі роботи гарантують проходження осінньо-зимового періоду без аварійних ситуацій із безперебійним постачанням електроенергії споживачам. Ми звертаємось до споживачів з розумінням поставитись до вимушених відключень, адже від цього залежить якнайшвидше відновлення енергосистеми,- підсумував Віктор Антонюк.

Енергетики закликають усіх споживачів Черкащини відповідально споживати електричну енергію, вимикати зайві побутові прилади та ощадливо користуватись приладами у пікові години.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Щоб були з водою: у Смілі провели ремонтні роботи на свердловинах

У місті Сміла на Черкащині провели ремонтні роботи на водних свердловинах, щоб краще забезпечити місто водою. Про це пише...

Черкаські ТОРівці надали домедичну допомогу чоловіку з масивною кровотечею

Нещодавно інспектори роти ТОР отримали виклик про те, що на провулку Смілянському в Черкасах у чоловіка сильна кровотеча. Про...

Цікаве:

Чи легко вибрати нерухомість у Чернівцях

Наразі не потрібно їхати у місто вашої мрії, аби...

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x