Екс-мер Черкас розповів про корупцію в земельній і архітектурній галузях Черкас

Земля і архітектура традиційно були одними із найкорумпованіших сфер міського господарства. У Черкасах вони багато років "належали" двом різним кланам. Про це написав у Facebook колишній міський голова Сергій Одарич.

"Це були різні управління і заступники мера. Кілька перших місяців роботи я взагалі нічого не міг з цим подіяти. В мене ж увесь виконком був "чужим" – всі зами були моїми противниками, мій склад виконкому рада не підтримувала. Я працював просто один", – розповів він.

Тоді владці почали з елементарного порядку. Сьогодні більшість черкасців вже не пам'ятає, але до 2007 року майже на кожній зупинці транспорту і в усіх людних місцях стояли ігрові автомати. Загалом по місту більше 200 одиниць. Жертвами одноруких бандитів ставали переважно пенсіонери і діти.

"Тодішній заступник мера Артур Савін грамотно і ефектно поставився до завдання звільнити місто від автоматів, – зазначає Сергій Одарич. – Ми взяли величезну вантажівку з довжелезним причіпом. Залучили потужний автокран. І посеред білого дня буквально виривали ці автомати з коренем. За перший день демонтували десятків півтора. На наступний ранок в місті не лишилось жодного однорукого бандита. Анонімні власники зрозуміли, що домовитися не вдасться і швиденько демонтувалися самі. У кожному із демонтованих нами автоматів ми вилучали і актували готівку. В кожному було від 12 до 17 тисяч гривень! Можете уявити, скільки грошей вилучалося щоденно у азартозалежних черкасців?".

Після ігрових автоматів міська влада взялася за бігборди. На той час на кожному перехресті бульвару Шевченка стояло від 8 до 12 бордів. За рік вдалося звільнити головну вулицю Черкас від 2/3 реклами. Величезна заслуга в цьому Оксани Поліщук, яка розробила детальну схему розміщення зовнішньої реклами в місті і типові зразки рекламоносіїв. Схема передбачає повне звільнення від реклами всієї центральної частини міста. На жаль, досі ця схема не до кінця втілена через численні судові процеси.

Наступний "прорив" у сфері землекористування і архітектури пов'язаний із приходом на цей напрямок Сергія Гури. За кілька місяців була проведена титанічна робота: було виявлено тисячі "заморожених" справ. Громадяни і підприємства зверталися до мерії з питаннями відведення землі під їхніми будинками чи виробництвами. Справи тупо клалися під сукно і нікуди не рухалися, доки заявник не приходив із хабарем. Лише по відомству головного архітектора виявили понад 2 500 таких "прострочених"справ.

Сергій Гура спільно із Мариною Геращенко, Русланом Алдагановим та новопризначеним головним архітектором Миколою Упирем побудували новий департамент, який об'єднав землю і архітектуру і дали рух всім замороженим справам. А Любов Полішкевич створила ефективну систему документообігу і контролю, завдяки якій справи перестали пропадати і почали розглядатися вчасно.

"Правда, боротьба з корупцією нас підштовхнула до ще одного рішення – встановити турнікети і жорстку пропускну систему. Моя логіка проста: якщо заявник не хоче нічого протизаконного, то йому достатньо подати свої документи в канцелярію. Йому не потрібно тинятися кабінетами. А от якщо він хоче обійти закон – тоді йому треба зустрічатися з чиновником віч-на-віч. Безумовно, турнікети не поклали край крупній корупції, але, принаймні, захистили від вимагання грошей пересічних громадян. До цього "такса" на приватизацію землі під приватним будинком становила 300 доларів", – зазначив Одарич.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Одарич розповів, завдяки кому в Черкасах вдалося провести комунальну реформу.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут