Екологи дослідили стан якості води в черкаському Дніпрі

За третій квартал цього року на акваторії Кременчуцького водосховища фахівці відібрали 36 проб води.

Проби відбирались у трьох місцях по двох горизонтах – близько поверхні води та на глибині. І як показали результати досліджень, середньоквартальний вміст більшості показників (а їх більше 30) не перевищував гранично-допустиму концентрацію. Про це інформує у Facebook начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Газовий склад води добрий, середній вміст кисню був у межах 8,38 – 9,77 мгО/дм3.

Перевищення норм (співвідношення фактично виміряної концентрації до її ГДК) зафіксовано по важких металах, азоту нітратному та фенолах.

У створі вище міста Черкаси – середньоквартальні концентрації вище ГДК: з хрому шестивалентного, фенолів, азоту нітритному; залізу загальному, міді, цинку, марганцю.

У створі в межах міста (в районі вантажного порту) середньоквартальні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного і фенолів, азоту нітритному.

У створі 6 км нижче міста, 0,5 км нижче скиду стічних вод ПАТ “Азот” – з хрому шестивалентного, фенолів, азоту нітритному. Також перевищення спостерігались по важким металам: мідь, цинк, марганець.

Результати свідчать, що воду річки Дніпро забруднюють промислові стоки, побутові відходи населених пунктів, які розташовані на її берегах і Черкаси у тому числі. Це забруднення доповнюється змивами з прибережних територій та хімікатами сільського господарства з полів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, протягом вересня браконьєри наловили на Черкащині риби на майже мільйон гривень.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут