Дружина черкаського письменника відмовилась від звання, наданого Зеленським

Письменниця та режисерка Ірина Цілик, дружина письменника з Черкас Артема Чеха, відмовилася від звання «заслуженої діячки мистецтв України», яке їй присвоїв президент України Володимир Зеленський. Про це вона написала на своїй Facebookсторінці.

Режисерка заявила: про присвоєння звання дізналась випадково – зі ЗМІ.

«Ця новина, м’яко кажучи, мене здивувала, адже я поняття не мала про те, що хтось взагалі подавав мою кандидатуру на отримання цього звання (як мені вже пояснили, йдеться про певну процедуру). Відтак я чекала, що зі мною хтось зв’яжеться з цього приводу, але ні. Був час переварити інформацію, почитати привітання моїх френдів і листи у приват з порадами «в жодному разі не відмовлятися від звання». Але я так і не змогла на себе примірити все це – ну яка з мене заслужена?», – написала вона.

На її думку, приймати таке звання зараз для неї – не на часі. По-перше, за її словами, вона тільки починає свій шлях у кінорежисурі.

«Крім того, вважаю недоречним приймати з легкою душею такі відзнаки в часи непевності, коли багатьох моїх колег із кіноспільноти було скривджено несправедливими діями нинішньої влади», – пояснила режисерка.

Також вона планує оформити офіційну відмову від звання.

Цікаво, що указ президента № 491/2020, яким Ірині Цілик присвоїли звання «заслуженої діячки мистецтв України», зник із офіційного сайту глави держави.

Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, роман черкаського письменника Артема Чеха буде екранізований.

 

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут