Дожити до пенсії: головні моменти реформи, які торкнуться кожного черкащанина

Кабінет міністрів України схвалив законопроект, який дозволить провести зміни пенсійної системи в Україні. Реформа має запрацювати після ухвалення українським парламентом вже з 1 жовтня 2017 року. Сайт vikka.ua обрав найвагоміші моменти законопроекту, до яких потрібно готуватися кожному українцю.

Наразі на Черкащині перебуває на обліку 421 338 пенсіонерів, що складає майже третину населення області. За даними Держстату, 64% пенсіонерів складають жінки, 36% – чоловіки. А середній розмір призначеної місячної пенсії на 2017 рік становить 1828 грн.

Що ж чекає на черкащан з появою пенсійної реформи?

Незважаючи на рекомендації міжнародних партнерів підвищити пенсійний вік в Україні, урядовці не мають таких планів. Однак фактично підвищення пенсійного віку все одно відбудеться у зв’язку зі збільшенням страхового стажу – терміну офіційного працевлаштування, протягом якого громадяни сплачують внески до Пенсійного фонду.

З 2018 року в 60 років на пенсію зможуть вийти ті, у кого є 25 років страхового стажу. Щороку цей показник буде збільшуватися на рік. У 2028 році в 60 років на пенсію вийдуть тільки ті, у кого є 35 років страхового стажу.

Якщо стаж складає від 16 до 25 років – на пенсію можна вийти в 63 роки. Якщо стаж менше 15 років, то на заслужений відпочинок вдасться вийти лише у 65 років.

Для тих, хто не матиме 15-річного страхового стажу, після 65 років виплачуватиметься державна соціальна допомога.

Якщо страхового стажу не вистачає, його можна буде "докупити", але не більше двох років. Купівля першого року, за підрахунками журналу "Фокус", обійдеться приблизно у 17 тисяч гривень, другого – майже в 13 тисяч.

Мінімальна пенсія за наявності страхового стажу 30-35 років буде на рівні прожиткового мінімуму. При наявності 30-35-річного стажу після 65 років українці отримуватимуть пенсію на рівні 40% від мінімальної зарплати (за умови, якщо сума не менше розміру прожиткового мінімуму).

Якщо страхового стажу немає – громадяни отримуватимуть мінімальну пенсію.

З 1 жовтня 2017 року під час нарахування пенсій будуть використовувати єдиний показник середньої зарплати – 3764 грн.

Пенсіонери, які продовжують працювати, знову почнуть отримувати виплати в повному обсязі. З 1 жовтня 2017 року більше не будуть утримуватися 15% пенсій працюючих пенсіонерів, як це було з березня 2015 року.

Щороку пенсії планують автоматично індексувати. Половина індексації залежатиме від збільшення середньої зарплати, друга половина – від інфляції.

Депутати, держслужбовці, прокурори, представники місцевого самоврядування, дипломати, журналісти і вчені будуть отримувати пенсію нарівні з іншими. Спеціальні пенсії не передбачаються: всі перейдуть на загальне пенсійне забезпечення. Водночас пенсії, які зараз отримують громадяни, виплачувати не перестануть.

З 1 січня 2018 року для підприємств відміняється відшкодування пільгових пенсій. Натомість запроваджується підвищена ставка єдиного внеску (15% та 7%) залежно від умов праці. Сплата підвищеної ставки та пільговий вихід на пенсію залишається по тих категоріях, які відшкодовували пільгові пенсії.

Пільговий вихід на пенсію залишається у жінок, які виховують п'ятьох дітей, інвалідів з дитинства – після 50 років, учасників бойових дій – після 55 років, у сліпих і людей з інвалідністю з дитинства і групи – після 50 років для чоловіків і 40 років для жінок (тільки при наявності стажу не менше 15 років у чоловіків і 10 років у жінок).

Як повідомляв сайт vikka.ua, 78-річна бабуся-спортсменка з Черкас поділилася секретами здоров'я.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net