Дощова погода на Черкащині сприяє росту більшості сільгоспкультур

На Черкащині продовжує панувати дощова погода. Дискомфорту останніми днями додала ще й прохолода. Температурний фон знизився до 8-10 градусів і більш відповідав другій половині квітня, повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.

Дощі пройшли по всій території області, проте їхній розподіл був нерівномірний і становить від 5 до 33 мм (40-250 % декадної норми). Найменше опадів випало в південно-західних районах області. Там дефіцит опадів вже зберігається четвертий місяць і становить більше 50 %. Найбільше – в крайніх східних районах, зокрема Золотоніському та Чигиринському. Як наслідок, такого розподілу опадів і вологозапаси ґрунту. Найбільш низькі, проте ще цілком достатні на південному заході. У разі відсутності ефективних опадів до кінця травня, на цих площах значна імовірність початку ґрунтової засухи під озимою пшеницею, яка на даний час максимально використовує ґрунтову вологу, інтенсивно росте, формує колос. Натомість, в окремих районах сходу вологозапаси грунту під пшеницею найбільш високі для останніх років. Там зберігаються сприятливі умови для формування доброго урожаю.

Така погода хоч і стримує проведення робіт на полях та присадибних ділянках, цілком сприятлива для росту і розвитку більшості сільгоспкультур, крім теплолюбних. Для них бар’єром для розвитку є температура нижче +10 градусів, яка спостерігалась останніми днями. Тобто ріст не відбувається, що не є критичним для рослин. Пошкодження викликають лише заморозки, умов для яких в області, саме через дощі, немає. 

Через прояснення в погоді та літ бджіл, цілком сприятливі умови спостерігаються і для запилення яблунь, які продовжують цвітіння ще з кінця квітня, а для запилення достатньо 2 днів. Та й пошкодження моніліозом, який вразив абрикоси, на них не поширюється.

За прогнозом, орієнтовно до 20 травня в області збережеться нестійка дощова погода з невеликими перервами в опадах. Проте температурний фон поступово підвищиться від денних 17-19 градусів на початку періоду до 22-24 градусів на кінець періоду, нічні в межах 8-13 градусів, короткочасне зниження температури можливе 19-20.05. Заморозків в цей період не очікуємо. Тож, використовуючи "вікна" хорошої погоди, можна все висаджувати та сіяти.

Як повідомляв сайт vikka.ua, велоспортсмен з Черкас виборов путівку на Європейські ігри.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут