На сьогодні лише 30 % черкаських донорів здають кров за гроші. Так, у порівнянні із минулими роками, 70 % донорів здавали кров за винагороду, а 30 % – безоплатно.
Про це УНН-Центр повідомив головний лікар Черкаської обласної станції переливання крові Юрій Бульба.
"Тиждень на тиждень не припадає, але частіше ми забезпечені препаратами крові. Буває, що й повністю, адже стараємося робити запаси. Проте залежить ще й від хірургічної активності, від потреби кожного медзакладу, від якихось непередбачуваних подій типу ДТП та іншого. Плазми вистачає завжди, іноді нестача еритроцитів. Наприклад, найпоширеніша група крові – друга, то вона добре "йде", швидко витрачається. А взагалі люди стали більш соціально активними та відповідальними, частіше здають кров безоплатно, особливо під час різних акцій, що ми проводимо серед студентів, правоохоронців тощо. Співвідношення "платних" донорів з безоплатними змінилося майже навпаки: якщо раніше третина була безоплатних, то тепер лише 30 % здають кров за гроші, а решта – добровільно й безкорисливо", – розповів Юрій Бульба.
Він погодився з тим, що потреба у донорах все одно є, бо звужується коло тих, хто може ним бути. А стати донором може лише здорова людина від 18 до 60 років, яка ніколи не хворіла на гепатити, СНІД, ще цілий ряд захворювань. При цьому донори-чоловіки можуть здавати кров 5 разів на рік, а жінки чотири.
На думку Юрія Бульби, у донорстві стала активнішою молодь, бо, зокрема, перед здачею крові можна пройти безкоштовне обстеження свого здоров’я і впевнитись, що з ним все гаразд.
Як повідомляв сайт vikka.ua, проблема донорства в Україні хвилює менше половини черкаських нардепів.