До уваги черкащан: президент знизив призовний вік

Призовний вік українців знизили до 18 років. Відповідний указ сьогодні, 16 січня, підписав президент України Володимир Зеленський.

Про це йдеться на сайті президента.

Так, відповідно до указу, на строкову службу будуть призивати придатних за станом здоров’я хлопців, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Чергові призови громадян України відбудуться у квітні-червні та жовтні-грудні 2020 року.

Зазначимо, що громадяни, котрі не мають вищої освіти, мають відслужити півтора року. А тi, хто має повну вищу освіту – диплом магістра або спеціаліста, служитимуть рік i два місяці.

Слід додати, що у перші дні після виборів експерт з питань безпеки й оборони, член команди Зеленського Іван Апаршин повідомив, що вони взагалі збираються відмінити призовний вік.

"Армія буде професійною та добровільною (без ганебного примусового призову). Вона буде підсилена постійно діючим резервом та системою територіальної оборони. До керівництва армією будуть залучені бойові офіцери, які націлені на перемогу та здатні зберегти життя солдата", − повідомляв Іван Апаршин.

Нагадаємо, що в 2019 році призовний вік було встановлено на рівні 20-27 років. Тоді на строкову службу призвали 18 752 чоловіків.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині майже 80 строковиків-прикордонників склали присягу.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут