До уваги черкащан: чоловіки отримали право брати оплачувану відпустку при народженні дитини

Верховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила закон, яким врегульовано питання рівних можливостей догляду за дитиною для обох батьків і передбачено новий вид відпустки для чоловіків при народженні дитини.

Як зазначено в пояснювальній записці, закон створює передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні. Про це інформує черкащан Департамент соцполітики.

Тепер кожен чоловік отримує право на 14-денну оплачувану відпустку при народженні дитини. Більше того, законопроєкт дозволяє чоловікам брати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Також законопроєкт забезпечує право батька дитини до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю скористатися додатковою оплачуваною відпусткою до 17 днів.

Ухваленим документом передбачено, що для працівників, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без батька (матері), у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі, може встановлюватися скорочення тривалості робочого часу за рахунок коштів підприємств, установ, організацій.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаських жінок запрошують на безкоштовні курси з самооборони.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net