Діяльність КП "ЧЕЛУАШ" стала екологічною катастрофою для черкаського Дніпра

30 січня Господарський суд вирішив стягнути з КП "ЧЕЛУАШ" 594 807,20 грн. за забруднення Кременчуцького водосховища. Про це інформує у Facebook начальник управління екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

Державна екологічна інспекція протягом останніх років неодноразово проводила перевірки КП "ЧЕЛУАШ" щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища.

За результатами перевірок, встановлені чисельні порушення екологічної безпеки, зокрема: 14 випусків зливової каналізації в Кременчуцьке водосховище не обладнані очисними спорудами; мають місце масові несанкціоновані підключення (врізки) до мережі зливової каналізації, не вживаються заходи щодо охорони поверхневих вод від забруднення, що призводить до наднормативного надходження забруднюючих речовин та інтенсивного забруднення Кременчуцького водосховища (перевищення ГДС по БСК5, нафтопродуктам, завислим речовинам, азоту амонійному, фосфатам, ХСК, сульфатам, залізу, хлоридам, нітратам, нітритам), що є порушенням ст. 13 Конституції України, ст.ст. 44, 48, 49, 70 Водного кодексу України.

Посадові особи підприємства неодноразово притягувались до адміністративної відповідальності.

У квітні 2018 року Державна екологічна інспекція у Черкаській області провела розрахунок завданих збитків та звернулась до суду щодо стягнення шкоди в сумі 594 807,20 грн. завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища.

30 січня 2019 року Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Інспекції.

На даний час КП "ЧЕЛУАШ" неспроможне контролювати хімічний стан зливових вод за відсутності матеріально-технічного та кадрового забезпечення. Протягом багатьох років та за результатами неодноразових перевірок дане порушення вимог природоохоронного законодавства залишається неусуненим.

Інспекція неодноразово повідомляла про проблему Черкаську міську раду, проте на сьогодні не вжито жодних заходів щодо покращення (виправлення) даної ситуації. Вона потребує негайного втручання та вирішення зі сторони Черкаської міської ради, депутатського корпусу, КП "ЧЕЛУАШ".

"У випадку незабезпечення відповідної очистки зливових вод до Кременчуцького водосховища Інспекція буде вимушена і в подальшому проводити відповідні розрахунки завданої шкоди навколишньому природному середовищу. В майбутньому раціональніше витрачати кошти громади не на сплату штрафів та шкоди за забруднення води, а на розробку відповідної проектної документації та будівництво очисних споруд! Питання залишається відкритим", – каже Олександр Позняков.

Як повідомляв сайт vikka.ua, екологи виявили та відслідкували роботу "чорних лісорубів" на Черкащині.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук