Діагноз – нестача кадрів: на посади лікарів у Черкасах набирають навіть біологів

Замала зарплата та нестача фахівців – ці взаємозалежні фактори часто впливають на галузі черкаської медицини і освіти. Бюджетникам нерідко доводиться працювати понад норму або шукати додатковий заробіток, аби задовольнити свої фінансові потреби. При цьому серед лікарів та освітян часто бракує молодих фахівців. Їх досі подекуди замінює "стара гвардія" пенсіонерів. Хто лікує і навчає черкащан та за яку винагороду – дізнавався сайт vikka.ua.

У Черкасах вдосталь акушерів-гінекологів та хірургів, але вкрай бракує лікарів-лаборантів. Найгостріше кадрове питання постало в педіатрії та сімейній медицині. 

"У педіатрії працюючих пенсіонерів зараз близько 60%, та 35-40% серед сімейних лікарів. У середньому ж по Черкасах лікарів пенсійного віку налічується десь 25-30%. Молоді медики здебільшого йдуть у вузькі спеціальності", – розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг міськради Олег Стадник.

За його словами, у Черкасах найбільш відчутний брак сімейних лікарів та дільничних педіатрів.

"Нормально укомплектовані стаціонари та вузькі спеціалісти. Найбільш популярними професіями у медичній галузі є акушери-гінекологи та хірурги. На ці посади завжди є бажаючі. Тут укомплектованість навіть надвисока. Деякі лікарі взагалі працюють на півставки. Там же, де медики не розраховують на вдячність пацієнтів, через брак бажаючих змушені брати та перенавчати навіть випускників біологічного факультету", – зазначив Олег Стадник.

Наразі у лікарнях спостерігається збільшення деяких фахівців.

"Побільшала кількість лікарів-рентгенологів, яким потрібен досвід володіння апаратом ультразвукової діагностики. У майбутньому вони дуже часто стають працівниками приватних клінік", – розповів фахівець.

При цьому Олег Стадник обурюється замалою зарплатою лікарів, які працюють у комунальних закладах.

"Середня зарплата лікаря-початківця трохи більше 3200 гривень. При цьому лікар має провчитися 6 років у виші та пройти два роки інтернатури. А зарплата на рівні санітарки", – каже він.

Дещо урізноманітнює картину градація лікарів по категоріях.

"Дільничні лікарі отримують в залежності від стажу доплату у розмірі до 30%. Окремо лікарі отримують за категорію лікарської професії. Категорії присвоюються кожні 5 років по черзі: друга, перша і вища. Максимальну надбавку лікар-спеціаліст може отримати лише через 15 років. У стаціонарі також є доплата за хірургічну активність. Зазвичай завідувачі відділень працюють на 1,5 ставки. На ставку керують відділенням та на півставки ведуть хворих. Наприкінці минулого року ця сума коливалася у межах 6 тисяч гривень", – розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг міськради.

Трохи краща ситуація у освітній галузі Черкас. Там пенсіонери складають 15% вчительських посад.

За словами начальника департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігоря Волошина, середня зарплата вчителів складає 6 тисяч 725 гривень. Близько 90% освітян працюють з повним тижневим навантаженням. При цьому черкаські школи повністю забезпечені кадрами. Хіба що за винятком викладачів музики, яких у місті не вистачає.

scandy.kiev.ua

Також головний освітянин міста стурбований фінансовим статусом директорів черкаських шкіл.

"Наразі для ефективного управління їм бракує мотивації. Зарплата істотно не відрізняється від учительської, при цьому відповідальність дуже велика", – сказав Ігор Волошин та висловив намір відновити у Черкасах так звану школу керівників навчальних закладів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські лікарі та пацієнти знайомляться з медичною реформою.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут