Депутат Вовк назвав недоліки зміненого закону про дипломатичну службу (ВІДЕО)

Верховна Рада проголосувала за нову редакцію про дипломатичну службу. Ініційований президентом Петром Порошенком законопроект підтримали 276 народних обранців.

Під час розгляду нормативно-правового акту в сесійній залі народний депутат Віктор Вовк заявив, що "підготовлений до другого читання проект закону "Про дипломатичну службу" має ті самі два фундаментальних недоліки, що й текст, внесений на перше читання, за який фракція Радикальної партії Олега Ляшка не голосувала". Про це пише "Інформатор".

Також, зазначив політик, документ "в абсолютно штучний і невиправданий спосіб значно здорожчує дипломатичну службу і вішає додаткові сотні мільйонів гривень витрат на шию платників податків".

Депутат наголосив, що законопроект не відповідає Віденській конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, ратифікованій в Україні.

"В проекті в абсолютно штучний спосіб поєднані дві різні категорії працівників – дипломатичний персонал і адміністративно-технічний в єдине поняття "посадові особи дипломатичної служби". І далі на цьому штучному понятті, якого не існує в міжнародному праві, побудований весь закон. Тобто у нас адміністративно-технічний персонал, виявляється, разом з дипломатами здійснює реалізацію зовнішньої політики України, захист її національних інтересів у міжнародних відносинах, захист прав та інтересів громадян за кордоном тощо", – розповів депутат.

За словами парламентаря, документ передбачає введення ще одного базового штучного поняття – це так звані "працівники дипломатичної служби", до яких, окрім дипломатів та адміністративно-технічного персоналу, додається третя категорія з Віденської конвенції, а саме – обслуговуючий персонал, наприклад водії та інші.

"Навколо цих "працівників дипломатичної служби" так само значною мірою вибудовується цей закон, включно із оплатою перевезення закордон членів родин, навчання дітей в закордонних дитячих садках і школах, оренди житла і комунальних послуг, медичного страхування, репатріації останків у разі смерті та оплатою за рахунок державного бюджету внесків в Пенсійний фонд непрацюючим членам родин цих "працівників дипломатичних установ. 

Представник РПЛ наголосив, що у разі схвалення законопроекту без приведення у відповідність до Віденської конвенції про дипломатичні відносини та недопущення ганебного марнотратства бюджетних коштів, "це дасть підстави для оскарження цього закону в Конституційному Суді як неконституційного".

Парламентська більшість підтримала правки Віктора Вовка щодо нового закону.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Олександр Радуцький розповів, хто і навіщо організував проти нього політичне замовлення.

 

 

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x