День до мерського імпічменту: депутати в роздумах

Завтра Черкаська міська рада вдруге розгляне питання відставки міського голови Черкас Сергія Одарича. Кореспонденти vikka.ua зібрали думки голів фракцій напередодні ризикового для мера міста дня.

Так, голова фракції "Партія ветеранів Афганістану" Олександр Рибченко заявив, що їхня політична сила свою думку не змінила: імпічмент сьогодні – недоцільний крок.

"Наша фракція голосувати не буде. При опитуванні членів партії більшість висказалась про те, щоб не вмішуватись у цей конфлікт. На сьогодні це недоцільно. Є набагато більші проблеми в Черкасах, ніж відставка Одарича", – заявив Рибченко.

Натомість у депутатській групі "Блок Петра Порошенка" поки що остаточно не знають, як голосуватимуть. Як відомо, голова фракції БПП у міськраді Андрій Більда як очільник відділення НОКу України в Черкаській області нині перебуває в Баку на Європейських іграх. У депгрупі нам повідомили, що остаточного рішення поки що щодо голосування немає. Його ухвалюватимуть під час засідання фракції о 19:00. Слід додати, що під час голосування 2 червня депутатська група не була одностайною під час голосування.

"Очевидно, що ввечері відбудеться засідання фракції. Я у ньому теж беру участь. Зрозуміло, що поки не має чіткої позиції. Але я думаю, що сьогодні ввечері, або завтра вранці ми визначимося. Для нас принципово заявити про своє рішення до початку голосування", – сказав нам телефоном із Баку Більда.

У команді Сергія Одарича під час минулої сесії були шоковані пропозицією внести у порядок денний питання про відставку мера. Тоді у фракції Партії вільних демократів заявили, що голосували і будуть голосувати проти. За день до розгляду цього питання позиція членів фракції не змінилася.

"Я знайомився з проектом рішення. Наша фракція буде голосувати проти, бо всі ті факти, які викладені в документі, абсолютно безпідставні. Вони не мають ніякої ні юридичної, ні фактичної, ні практичної правди, це – якісь обідки окремих депутатів. І така реакція на проект рішення у фракції одноголосна", – запевнив Згіблов.

Під час розмови він кілька разів наголосив на необґрунтованості звинувачення.

"Якісь там стосунки з приватним підприємцем. Якісь там питання про дії мера на казначейство… Такі самі дії є і в Радуцького, і в інших депутатів. Це взагалі "висмоктана з пальця" ідея і вона взагалі для міста для нас з вами ніякої користі не принесе", – наголосив голова фракції Вільних демократів.

У "Батьківщині", традиційно, відмовилися він коментарів.

"Я ніяких коментарів телефоном не даю. Приходьте або на сесію, або на комісію, або на прийом", – сказав заступник голови фракції Андрій Мушієк.

На питання журналіста про те, де й коли в нього прийом, він відповісти не зміг.

"Дивіться на сайті", – сказав Мушієк.

Фракція ВО "Свобода" в міській раді 2 червня на сесії проголосувала за внесення до порядку денного питання про відставку міського голови Сергія Одарича у повному складі. Щоправда у коментарі vikka.ua свободівці розповіли, що у доцільності голосування за саму відставку сумніваються. Не змінилося їхнє рішення і за день до розгляду цього питання на сесії.

"Сьогодні проводимо ввечері засідання фракції. Будемо визначатися остаточно. Проект рішення бачив, читав, але я не побачив там аргументів, які б однозначно переконали мене вже сьогодні голосувати за відставку міського голови. Таких аргументів, на мою думку, там немає", – наголосив Ботнар.

Під час голосування 2 червня про внесення питання відставки міського голови Сергія Одарича до порядку денного фракція "Рідне місто" утрималася. Дізнатися, чим депутати мотивували таке рішення, vikka.ua так і не вдалося.

Однак за день до розгляду питання імпічменту на сесії Іван Сухарьков повідомив, що фракція притримуватиметься попередньої позиції.

"Давайте дочекаємось завтра. Зранку всі засоби масової інформації все дізнаються. Я зараз поки не буду нічого розповідати. Ви знаєте нашу попередню позицію. Поки ми будемо її дотримуватися", – відповів Сухарьков.

У фракції Радикальної партії Олега Ляшка розповіли, що розглянуть це питання ввечері, а поки що про своє голосування не думали.

"У нас сьогодні ввечері засідання фракції, де ми це питання розглянемо. Я зараз повертаюся із Києва. Поки що не готовий сказати. Є багато питань, які мають більш важливе значення, є більші проблеми міста. Ми не розглядаємо це питання як першочергове, не бачимо доцільності першочерговості розгляду цього питання", – повідомив голова фракції РПЛ у міськраді Сергій Тищенко.

Не ухвалили рішення щодо голосування у фракції "УДАР". Як відомо, саме "УДАРівець" Артем Гришанов – ініціатор відставки Одарича. Втім  минуле голосування показало, що позиція політсили не є однозначною.

"Проект рішення детально розглядатимемо увечері під час засідання фракції "УДАРу". Тоді й ухвалимо рішення щодо голосування на сесії. Але, як я нещодавно вже говорив, у нас демократична фракція і кожен депутат сам вправі визначатися, як йому голосувати. Тому, швидше за все, ухвалимо рішення про вільне голосування", – сказав голова фракції Сергій Кудактін.

 

Єлєна Щепак, Світлана Спасібіна, vikka.ua

 
    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут