Декомунізоване село на Черкащині хоче вже третю назву

Жителі перейменованої Вікторівки, що на Маньківщині, не можуть змиритися із новою назвою села "Поминик". Усвідомивши, що повернення до минулого не можливе, вони пропонують назвати село "Калинівка". Про це йдеться у проекті рішення, що розглядатимуть депутати обласної ради на засіданні сесії 8 вересня.

Нагадаємо, назва "Поминик" була присвоєна селу Вікторівка Маньківського району постановою Верховної Ради України від 19.05.2016 та з урахуванням рекомендації Українського інституту національної пам’яті. Відразу після цього жителі села неодноразово висловлювалися щодо незадоволення новою назвою "Поминик", оскільки вона асоціюється зі словом "помийник", що є не лише немилозвучним, а й образливим.

Оскільки повернення населеному пункту попередньої назви "Вікторівка" суперечитиме вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", громадою було ухвалено рішення перейменувати село Поминик на Калинівку.

Відповідно до чинного нормативно-правового регулювання, для вирішення питання перейменування населених пунктів обласні ради вносять до Верховної Ради України подання з обґрунтуванням пропонованого перейменування населеного пункту, ухвалене на сесії відповідної ради. Таким чином Черкаська обласна рада має звенутися до Уряду щодо врахування рішення жителів села щодо перейменування села Поминик Маньківського району Черкаської області на село Калинівка.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащани досі не визначились, чи потрібні їм назви вулиць на честь атовців.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net