Цьогорічний склад дублерів «Черкаських Мавп» дуже конкурентний, – головний тренер

Цьогоріч «Черкаські Мавпи-2» суттєво оновили склад. Дублюючий склад став одним із наймолодших у Вищій лізі. Стабільно чимало ігрового часу отримують 15-16-річні гравці, навіть встигли дебютувати у Суперлізі Паріматч.

Попри юний вік, дублери «Черкаських Мавп» на рівних грають з усіма командами і нещодавно здобули першу перемогу. Головний тренер дубля Георгій Ступенчук поділився з пресслужбою БК думками про цьогорічний сезон.

Григорію Олеговичу, як оціните початок сезону для вашої команди?

Зіграли всього чотири матчі в чемпіонаті і два в кубку. Мали стартувати раніше, але «ДіДіБао» знявся з чемпіонату, далі зіграли двічі з «Житомиром». Грали непогано, тоді ми були фактично у наймолодшому складі. Матчі вселили надію в команду, адже ми мали шанси в кожному матчі, юні хлопці непогано себе проявили. Проблема зараз в тому, що тренуємося не в повному складі. Багато гравців працюють в основній команді, тому іноді складно нам налагодити командну гру. Ми вивчили всі комбінації команди Суперліги, хлопці все знають.

Наступний тур проведете зі «Львівською Політехнікою». Що можете сказати про цього суперника? Які налаштування?

«Політехніка» – непогана студентська команда, там багато молоді. Але вони підсилилися кількома досвідченими гравцями – це Володимир Орленко, Микола Полюляк. Гравці з досвідом матчів Суперліги і Вищи. Це хороше підсилення для Львова. Це будуть перенесені матчі, адже у «Політехніки» були зараження коронавірусом, тому ми мали час підготуватися до них.

Цьогоріч дубль суттєво оновився і омолодився. Є 15-16-річні гравці, котрі вже зараз отримують багато ігрового часу і мають важливу роль в команді. Наскільки перспективною є наша команда?

Так, у нас дуже молода, але перспективна команда. Велику кількість наших хлопців залучають до тренувань основи. Багато хто встиг дебютувати навіть у Суперлізі. Наймолодші отримують вже чимало часу у Вищій лізі. Токовенко, Семерич, Єфіменко, Холод – це наша перспектива як дублюючого складу, так і майбутнє команди Суперліги. Решта хлопців освоїться у Вищій лізі і далі зможе навіть грати у Суперлізі.

З огляду на молодий склад «Черкаських Мавп-2», головне завдання на сезон – прогрес хлопців?

Так, головне зараз навчати хлопців, щоб вони звикали до нових швидкостей, нового навантаження та рівня гри. Зараз їм необхідно якнайшвидше переходити з юнацького до дорослого баскетболу. Щоб вони відчували зовсім іншу інтенсивність, щоб відчули, як це грати із дорослими командами. Прививаємо для них психологію команди, розуміння принципів гри, командного й індивідуального захисту.

На деяких турах до дублюючої команди долучаються гравці основи Бондаренко, Сергеєв, які чимало грають вже у Суперлізі. Наскільки відчувається їхній рівень на фоні Вищої ліги?

У Вищій лізі вони отримують свій час, який не добрали у Суперлізі. Це для них гарна можливість завжди багато грати, бути у формі і прогресувати. Також вони дають неабиякий поштовх для наших молодих хлопців, котрі повинні за ними тягнутися. Те, що вони стали гравцями Суперліги – це показник їхньої роботи. Було б добре, якби вони іноді і на тренуваннях були з нами, щоб підбадьорювали і допомагали іншим хлопцям, тому що молоді не завжди розуміють певні настанови, часто губляться.

Головний тренер «Черкаських Мавп» Максим Міхельсон завжди дає багато шансів молодим гравцям, приходить на матчі дубля у Вищій лізі. Які він завдання ставить перед вами і хлопцями?

З Максимом Сергійовичем є постійна комунікація. Завдання – навчити молодих хлопців комбінаціям Суперліги. Необхідно, щоб обидві команди, основа і дубль грають за однією схемою. Тоді легше вписувати гравців з одної команди до іншої. Всім все звично. Нам завжди йдуть на зустріч, до нас долучаються гравці основи. Бондаренко, Сергеєв, Товкач, Романовський, Мельник – всі вони грають із нами у Вищій лізі. Єдине, коли не співпадають тури у часі, тоді вони нам не завжди нам допомагають.

Протягом чемпіонату були заражені коронавірусом, зараз є травмовані гравці. Скажіть, яка ситуація в команді?

Іван Токовенко нещодавно повернувся до нас після коронавірусу. У Владислава Семерича ще позитивний тест, чекаємо, коли він здасть новий і скоро повернеться до нас. Складно так тренуватися, коли немає бігменів, не можемо налагодити взаємодії.  На жаль, є травмовані. Сергій Скіра і Дмитро Нагорний вибули на весь сезон. У Сергія травма меніска, а у Дмитра хрестоподібні зв’язки. Зараз також проблеми у Кирила Крутогуза. Тому маємо не оптимальний склад.

У цілому, які враження від чемпіонату зараз? Наскільки серйозний склад?

Зараз я не можу сказати, що всі команди досвідчені. У нашій групі є Южне й Івано-Франківськ, обидві команди суттєво омолодилися, як і ми. Є команди, у котрих і молоді і досвідчені гравці. «Рівне» – команда, яка прагне цього сезону вийти до Суперліги. Також є харківський «Політехнік», наскільки я розумію, цей клуб також прагне поборотися за вихід до Суперліги, у них навіть легіонер є. Рівень чемпіонату високий, сезон через коронавірус є непередбачуваним, багато перенесень. Однак матчі цікаві. У нас конкурентна команда, незважаючи на юний вік. Якщо у нас у більшості матчів буде мікс молодих гравців, та хлопців із Суперліги, то ми можемо боротися із кожним суперником.

«Черкаські Мавпи-2» наступний тур проведуть вдома у понеділок та вівторок.
30.11.2020. 17:00 «Черкаські Мавпи-2» – «Львівська Політехніка»
01.12.2020. 12:00 «Черкаські Мавпи-2» – «Львівська Політехніка»

Як повідомляв сайт vikka.ua, відомі дати матчів «Черкаських Мавп» у Кубку України.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут