Цьогоріч на боротьбу з амброзією в Черкасах спрямували майже півмільйона гривень

Для боротьби з амброзією та іншими об’єктами рослинного карантину цьогоріч черкаські владці провели тендерні торги та визначили переможця, із яким уклали договір на суму 476,500 тисяч гривень. Про це йдеться у відповіді на електронну петицію черкащанина Дмитра Кондаурова. Його звернення щодо посилення боротьби із небезпечною рослиною набрало необхідні 250 голосів для подальшого розгляду.

У відповіді на петицію йдеться про те, що розпорядником коштів є Департамент житлово-комунального комплексу, який проводить відповідні заходи зі знищення амброзії полинолистої вздовж вулиць міста та на території ділянок, не наданих у власність та користування.

Відповідно до тендерних вимог, боротьба з амброзією здійснюється наступними методами: механічний (видалення з корінням, поверхнева обробка ґрунту, посів злакових трав), агрохімічний (обробка хімічним препаратом, викошування, збір та утилізація) та комплексне косіння. Наступного року заплановано запровадити органічний метод боротьби з амброзією.

У зв'язку з тим, що наразі в місті вже існує програма, яка визначає заходи по боротьбі з амброзією, профільний департамент підтримує петицію частково, зокрема доручає управлінню інспектування вжити заходів щодо посилення контролю з косіння бур’янів та об’єктів рослинного карантину на власних та прилеглих територіях балансоутримувачами об’єктів благоустрою, керівниками підприємств, організацій, установ незалежно від їх відомчої належності і форм власності, підприємцями, громадянами, які мають житлові будинки, будівлі та споруди іншого призначення у особистій власності чи користуванні, власниками тимчасових споруд; спеціалістам управління заборонити погоджувати закриття дозволу на порушення об’єкту благоустрою без відновлення зеленої зони.

Крім того, комунальному підприємству "Дирекція парків" запропоновано залучити волонтерів та працівників, направлених Черкаським міським центром зайнятості, для боротьби з амброзією полинолистою на підпорядкованих територіях.

Утім, ці доручення ще має підтримати сесія міськради.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на ірдинському торфовищі ліквідували понад 34 гектари загорання.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x