У Черкасах з’явилися незвичні контейнери для сміття (ВІДЕО)

На вулицях Черкас з’явилися яскраві та незвичної форми контейнери для сміття. Такі урни призначені для відходів, що підлягають переробці. Черкасців просять викидати туди папір, скло і пластик. Інформує власкор ВІККА.

Тетяна Вікторівна сортує сміття вже багато років. Черкащанка переконана: порядок має бути не лише у домі, але й на смітнику.

УМК сортування сміття

ТЕТЯНА ГЕРУС, ЖИТЕЛЬКА МІСТА ЧЕРКАСИ:

Складаю сміття окремо. Окремо харчові відходи, окремо папір. Окремо пластмасові пляшки, окремо скляна тара. У нас є на смітнику окремі контейнери.

Усе, що може бути відсортоване і перероблене, пенсіонерка здає на переробку. Каже, не цурається навіть зібрати пляшки, які лишають у дворі.

Зібрані матеріали відправляє на переробку Українська макулатурна компанія. Установлюючи спеціальні урни, на підприємстві керувалися насамперед практичними міркуваннями.

ОЛЕКСІЙ МЕЛЬНИК, ДИРЕКТОР УКРАЇНСЬКОЇ МАКУЛАТУРНОЇ КОМПАНІЇ:

Контейнери закриті, мають естетичний вигляд. Щоб зручно було збирати і пластик і алюміній, і скло.

УМК сортування сміття
Після того, як відходи потрапляють до контейнера, їх збирають і везуть на рециклінг. Обробляють і виготовляють нові вироби. Сортувальна лінія Української макулатурної компанії діє в Черкасах. За адресою Різдвяна, 175 працює також пункт прийому. Тут черкасці можуть самостійно здавати вторинну сировину, яка буде підлягати вторинній переробці.

Олексій Мельник

ОЛЕКСІЙ МЕЛЬНИК, ДИРЕКТОР УКРАЇНСЬКОЇ МАКУЛАТУРНОЇ КОМПАНІЇ:

Його забирають, привозять на підприємство. Там люди його сортують, сортують не лише скло і ПЕТ, а й по кольорам, бо це має значення. Вже потім його тюкують і доправляють на комбінати. Там надають цій вторинній сировині друге життя.

Невідсортоване сміття займає величезні площі — як в Україні, так і світі. Пояснює черкаський еколог Олександр Спрягайло. А переробка сировини — це ще й економічно вигідно людству.

ОЛЕКСАНДР СПРЯГАЙЛО, КАНДИДАТ БІОЛОГІЧНИХ НАУК, ЕКОЛОГ:

Ми вже заплатили за них одного разу в магазині, купивши будь-який продукт з упаковкою або щось інше. Це матеріали, які б могли послужити деякі 2-3-5 разів, а деякі взагалі безмежно довго.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x