додому Новини Кримінал Як найчастіше карають корупціонерів на Черкащині?

Як найчастіше карають корупціонерів на Черкащині?

0

За перші п’ять місяців 2025 року на Черкащині винесли 66 судових рішень у справах, пов’язаних із корупцією, повідомляє Опендатабот.

Фото із сайту Опендатабот

Для порівняння — по всій Україні таких рішень було 2032, і це на 37% більше, ніж торік за аналогічний період. Причини такого зростання доволі очевидні — у 2024-му відновили обов’язкове подання декларацій. Як результат — хвиля порушень.

У Черкаській області, як і в більшості регіонів, понад 70% справ — це порушення фінансового контролю. Інакше кажучи, чиновники не подали декларацію, подали її з помилками або приховали важливу інформацію.

Найчастіше такі порушення кваліфікують за ст. 172-6 КУпАП. Це адміністративна відповідальність, а не кримінальна. Тож у 97% випадків суди призначають штраф. Усе. Жодного реального покарання, ув’язнення чи службової заборони.

Фото з сайту Опендатабот

На всю Україну реально ув’язнено лише 44 особи. На Черкащині таких випадків у 2025 році не зафіксовано. Тобто навіть за повторне порушення чи суттєві помилки у деклараціях — максимум штраф. На Черкащині жодного з відомих випадків із реальним терміном за останні п’ять місяців не зафіксовано.

Найчастіше суди йдуть за м’якою процедурою: каяття, компенсація, мінімальні суми хабарів або незначні порушення — все це дозволяє уникнути серйозного покарання.

Цікаво, що справ про хабарі стало майже вдвічі менше: лише 347 по всій Україні у 2025 році. Це може бути як позитивним сигналом, так і свідченням зміни способу «домовлянь». Корупція могла перейти у менш помітні форми або втекти в тінь.

Корупція — це не лише київські офіси і мільйони в офшорах. Це — коли сільський голова не задекларував свою машину. Коли посадовець приховав бізнес дружини. Коли депутат вказав у декларації лише дачу, але не має «де жити».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version