Черкаським атовцям надаватимуть пільгові кредити на житло

Програму про пільгове кредитування житла учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей житлом у 2016-2020 роках затвердили депутати на засіданні сесії 20 вересня. У міськраді розраховують за п’ять років забезпечити житлом сотню родин. Виплачуватимуть атовці позичені кошти протягом тридцяти років.

Станом на 31 серпня на квартирному обліку у Черкасах перебуває 196 учасників бойових дій, а також 8 інвалідів війни з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції. Вони можуть претендувати на отримання кредиту за умови, що отримують дохід, не менший мінімальної зарплатні. 

 Програмою передбачені такі умови для отримання та сплати пільгового кредиту:

  • на перший внесок позичальнику за рахунок бюджетних джерел надається безповоротна фінансова допомога на оплату першого внеску у розмірі 20% вартості житла пропорційно одержаним коштам, де частка міського бюджету становить 90%, а обласного бюджету 10 %;
  • відсоткова ставка за користування пільговим кредитом у національній валюті становить орієнтовно 3 % річних від суми зобов’язань за кредитом;
  • на суму зобов’язань за кредитом не нараховується індекс інфляції;
  • відсутні комісійні збори з позичальника за оформлення і супроводження кредитного договору.

Із внесених на сесії змін до програми є вартість квадратного метра. Вона не повинна перевищувати розрахунки Держбуду. Якщо ж таке перевищення є, різницю покриває позичальник.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах з'являється новий вид житла.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут