Валерій Макеєв, волонтер і правозахисник, презентував автобіографічну книгу "100 днів у полоні, або позивний 911". Чоловік був затриманий у серпні 2014 й звільнений у листопаді минулого року, проїхавши від першого нашого блок-посту й до останнього "їхнього". Зараз він продовжує волонтерську діяльність, опікується звільненням полонених. Про це повідомляє "Газета.ua".
Нагадуємо, що у квітні книга "100 днів у полоні, або позивний 911" готувалася у видавництві "Брама" . Автор переконаний , що видання стане корисним джерелом інформації у медіапросторі за кордоном.
Читайте:
"Ця книга менше всього про себе, про якусь історію. Не було конкретної мети, просто не міг не писати. У полоні – це була гімнастика для розуму. Хочеш жити – живи, з'явився олівець, папір – пиши, малюй. Я пишаюся віршами, які вдавалися в тих умовах. Полон – це складова війни, надзвичайно делікатна. І люди, які пройшли його – це специфічна категорія. Якщо це буде тривати довго, я боюся думати за психологічні наслідки… Реально нічого не змінюється, просто що більше ми мовчимо про певні реалії, то довше вони залишаються своєрідною пухлиною, яку важче лікувати. Зараз постійно телефонують рідні тих, хто перебуває в полоні, бувають дзвінки о п'ятій ранку, реально, ці матері з розуму сходять… Сьогодні в полоні сталінські підходи, нічим не відрізняються від того, що було 70 років", – говорить Валерій Макеєв.
Роман Черемський, харківський журналіст, який пробув у полоні разом з Валерієм та став одним з головних героїв книги, поділився своїми думками щодо видання:
"Окрім того, що це цікаве чтиво, книга потрібна для того, щоб застерегти журналістів, аби не їхали на Схід у пошуках "ексклюзиву". Та сторона розцінює журналістів, як ідеологічних інформаційних ворогів й тому ставлення відповідне. Необхідно наповнювати інформаційний простір різними мистецькими, художніми творами, публіцистикою – якщо ми не наповнимо творчістю з нашої сторони, то цей вакуум обов'язково заповнять творчістю з тієї сторони. Російська Федерація дуже активно підтримує митців, вони видають масу книжок, на відміну від нас", – пояснює Черемський.

