Черкаський нардеп хоче заборонити продаж енергетиків неповнолітнім

Ще у 2015 року група народних депутатів, серед яких і Олег Петренко, зареєструвала законопроект щодо запровадження заходів, спрямованих на зменшення споживання енергетичних напоїв. Сьогодні автори ініціативи закликають Комітет податкової та митної політики якомога швидше розгланути його та винести на голосування у парламенті.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, його метою є встановлення правових засад обігу енергетичних напоїв в Україні, обмеження споживання цього продукту дітьми та молоддю. Враховуючи негативний вплив енергетичних напоїв на організм людини, законодавство ряду іноземних держав вже встановило певні заборони щодо їх реклами та обігу. До прикладу, в США заборонено продаж алкогольних напоїв з кофеїном, а у Литві введено заборону на продаж енергетичних напоїв особам, які не досягли 18 років.

Автори ініціативи пропонують законодавчо вирішити такі завдання:

– заборонити роздрібний продаж на території України енергетичних напоїв з вмістом алкоголю;

– обмежити рекламу енергетичних напоїв на радіо та телебаченні в період з 8.00 до 23.00. год.;

– заборонити продаж енергетичних напоїв неповнолітнім;

– зобов’язати виробників енергетичних напоїв вказувати на упаковці продукту та в його рекламі застереження щодо вживання енергетичних напоїв неповнолітніми, вагітними жінками, жінками, що годують груддю, особами, що страждають серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями ендокринної та центральної нервової системи, а також небезпеки вживання енергетичного напою у поєднанні з алкоголем.

Зменшення обсягів споживання енергетичних напоїв, що передбачається внаслідок прийняття проекту Закону, дозволить знизити рівень негативного впливу цього продукту на здоров’я населення, запобігти поширенню окремих захворювань, які можуть виникнути при регулярному споживанні енергетичних напоїв.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у середмісті Черкас запрацював ярмарок меду.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net