Черкаський лабораторний центр придбав тест-системи на виявлення коронавірусу

З понеділка у Черкасах робитимуть дослідження на виявлення коронавірусу, які до цього проводились в Києві.

Обласний лабораторно-діагностичний центр закупив дві тест-системи вартістю по 62 тисячі гривень. Про це під час сесії 19 березня розповіла головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Любов Майборода, інформує кореспондент vikka.ua.

За її словами, в Черкасах, як і по області, жодного випадку захворювання на коронавірус станом на 19 березня не зареєстровано.

У Черкаській міській інфекційній лікарні перебувають 11 осіб із діагнозом пневмонія. Ці пацієнти також будуть обстежені новими тестами.

"З понеділка, 23 березня, в Черкасах проводитимуть дослідження на наявність антигенів до коронавірусу. Це те, що з’являється в організмі хворих на 5-7 день занедужання, – каже фахівець. – Забір матеріалу, тобто носоглоткові змиви, проводитиме інфекційна лікарня і доставлятиме в лабораторний центр. Раніше ж всі підозри направлялись в Київ".

Любов Майборода зауважує: підстав для паніки немає ніяких. 96% хворих на коронавірус – одужують.

"Найперше завдання – виявити хворих і контактних осіб. Також важливим заходом є дезінфекція. Вірус мутує. І за 20 років це вже 4 випадок коронавірусу", – зазначила спеціалістка.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах шиють багаторазові захисні маски.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук