Черкаський депутат пропонує зменшити премії мера та чиновників міськради для допомоги медикам у боротьбі з коронавірусом

Внести зміни до попередніх рішень міської ради і встановити премію міському голові Черкас та його заступникам у розмірі 100% від посадового окладу. З такою пропозицією задля вивільненя додаткових коштів на медичну галузь під час за чергового сесійного засідання звернувся до колег Олександр Радуцький.

Ініціативу не підтримали міські обранці: 15 голосів "ЗА" і 21 голос з другої спроби, передає кореспондент vikka.ua.

Так, депутат запропонував встановити премії міського голови, його заступників та секретаря міськради, директорів департаментів та працівників виконавчих органів Черкаської міської ради у розмірі 100% від посадового окладу. Натомість рядовим чиновникам – головним спеціалістам департаментів – збільшити премію до 150%. Зазначимо, нині діє попереднє рішення, згідно з яким мер щомісячно преміюється 200% окладу.

Такі зміни, пояснює депутат, допоможуть вивільнити 25 мільйонів гривень. Кошти пропонує направити на медичну галузь міста в якості додаткових виплат медикам, які працюватимуть з зараженими на коронавірус та на додаткове лікувальне обладнання.  

"Це буде справедливо ще і тому, що скоро через карантин багато людей отримуватимуть заробітну плату. Поки міська влада отримуватиме величезні премії, – зазначив Радуцький. – Я не буду вас закликати до совісті. Те, як ви проголосуєте, залишиться з вами".

Натомість юрист мерії Олександр Мазур зазначив: таке рішення вважає незаконним, адже зменшення розмірів премій – це порушення умов праці.

"Я розумію, що ви зацікавлена особа, бо премії зніматимуться і з вас, тому ви говорите про його незаконність, бо вам треба вигадати причину. Я вважаю, що це законно, а як це виконати – шукайте шляхи, – зазначив у відповідь Радуцький.

З першої спроби проєкт підтримало всього 15 обранців.

Після коригування тексту проєкту і уточнення, що зниження розмір премій діятиме лише на період дії карантину, його повернули до розгляду. Однак голосів депутатів для прийняття рішення все одно не вистачило: 21 "ЗА" (поіменне голосування тут). 

Раніше сайт vikka.ua повідомляв: черкаський депутат готує позови до суду за брехню в свій бік.

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут