29 липня до Черкас на конференцію з’їхалися "укропівці". На порядку денному – поточна ситуація в партії, статут об’єднання та нагальні питання області. Зокрема серед резонансних – створення національного природного парку "Холодний Яр". В уряді таку ініціативу форсують, а от місцеве населення має серйозні побоювання з приводу її доцільності.
Вперше у Черкасах, але не на Черкащині, голова Політради партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП", народний депутат Тарас Батенко. Сюди він приїхав познайомитися із представниками обласних осередків.
"На Черкащині одна із найпотужніших територіальних організацій. 31 тисяча виборців проголосувала за нас, делегувавши у місцеві ради 49 депутатів. Це свідчить про високу довіру, яку черкащани віддали нашим депутатам, а ми тепер цю довіру маємо виправдати", – зазначає нардеп.
Серед членів політради партії "УКРОП" – відомий письменник Василь Шкляр. На виступі він говорить про Чигиринщину. Цей район сьогодні в усіх на слуху.
"Є кілька питань по Чигиринському району. Це будівництво птахофабрик поблизу Холодного Яру. В газеті "Голос України" ми разом з Дмитром Павличком та Іваном Драчем виступили проти, а потім поїхали туди і бачимо, що є різні думки. Так, частина місцевих підтримує ідею, адже це нові робочі місця. Ще одне питання – створення національного парку "Холодний Яр". Місцеві бояться, що не буде доступу до ресурсів лісу, а лісівники – що залишаться без роботи. Тут треба серйозно думати", – зауважує письменник.
Проливає світло на ситуацію головний лісничий державного підприємства "Кам’янське лісове господарство" Василь Борота. За його словами, на території природно-заповідного фонду можна робити національний парк, однак не в таких масштабах, як пропонує влада.
"Ініціатори ідеї створення національного парку пропонують збільшити його площу до 8,05 тис. га землі за рахунок лісового господарства. У такому випадку існування лісництва буде під загрозою. Однак наразі це єдине бюджетоутворююче підприємство в районі. Тільки цьогоріч воно сплатило майже 17 мільйонів податків і зборів до відповідних фондів. Ми усвідомлюємо усю необхідність такої ініціативи, а тому пропонуємо компроміс – 3,5 тис. га землі", – зазначає Василь Борота.
Він також додає, що з цього приводу є численні звернення представників місцевого самоврядування області, зокрема Грушківської, Мельниківської, Жаботинської, Головківської та Лубенської сільських рад. Вони непокояться, що таке рішення може призвести до зупинки єдиного працюючого промислового підприємства в цій місцевості.
Реагуючи на такий суспільний резонанс, керівник Черкаської обласної організації "УКРОПу" Руслан Зоря зазначив, що очолюваний ним осередок візьме це питання під особистий контроль, а народні депутати лобіюватимуть його розгляд у вищих органах влади.
Як повідомляв сайт vikka.ua, "укропівці" просять Парубія заборонити продаж алкоголю та цигарок через МАФи.