Черкаські тепловики придбали на підприємство вишивальну машинку за 160 тисяч гривень

КП "Черкаситеплокомуненерго" уклало договір на закупівлю промислової вишивальної машини вартістю майже 164 тисячі гривень. За словами директора підприємства, черкаського депутата Павла Карася, машинка необхідна підприємству для вишивання логотипів компанії на одязі працівників.

Договір у системі "Прозорро" укладений 6 січня, пише 18000.

Постачальником виступила фірма ТОВ "Парабраман", що зареєстрована в Києві.

Павло Карась зазначає, що він не задоволений якістю спеціального одягу, що до цього закуповувалась комунальниками. Тому підприємство самотужки буде здійснювати пошиття. Також додає – в майбутньому планує реалізацію такого одягу іншим комунальним установам міста, зокрема КП "Черкасиводоканал" та ЧЕЛУАШ.

Відповідно до розрахунків керівника "Черкаситеплокомуненерго", виготовлення одягу власними силами підприємства буде "економічно обґрунтованим".

Натомість черкаський журналіст Сергій Кузляєв у соцмережі коментує: вишивальна машинка приносити прибутку не буде, а щоб відбити її вартість, потрібно принаймні 2,5 роки. Відповідно, і закуповувати її було нелогічним рішенням.

"Звичайна нашивка на рукав коштує у виготовленні від 15 до 20 грн. В залежності від кольорів + 5-10 грн нашити. Не бачу потреби тримати вишивальника із заробітною платою десь у 8-10 тис. грн.,  купувати матеріали, платити електроенергію, ремонтувати машинку. Щоб вона приносила прибуток або працювала в нуль, потрібно, щоб було 80% зовнішніх замовлень. А їх, мабуть, немає, адже потрібен ще один працівник, який шукатиме ці замовлення, оформлюватиме договори тощо".

Кузляєв проаналізував, що на підприємстві працює 600 осіб. Чи кожен потребує вишивки на грудній кишені – під питанням.

"Візьмемо, наприклад, для прорахунку 400 елементів одягу. 400 множимо на 25 грн (виготовити і нашити) = 10 000. Термін придатності нашивки чи вишивки залежно від прання (тут теж питання чи перуть одяг) – до 6 місяців. Я не знаю, на чому потрібно заробляти КП "Черкаситеплокомуненерго", щоб відбити вартість машинки принаймні за 2,5 роки", – додав Кузляєв.

Як повідомляв сайт vikka.ua, фірма з орбіти Бортника прибиратиме вулиці Черкас за майже 60 мільйонів гривень.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут