Черкаські синоптики розповіли, що зумовило різке похолодання в регіоні

Причина нехарактерно прохолодної погоди в середині травня криється в особливостях атмосферної циркуляції.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

По-перше, під потужним висотним циклоном із центром над Скандинавією формуються одразу декілька циклонічних вихорів, які разом з атмосферними фронтами формують у нашому регіоні переважно нестійку з короткочасними дощами погоду.

Атмосферні фронти, змінюючи один одного, перетинають наш регіон, даючи можливість вклинитися ядрам високого тиску. І тоді температура різко злітає вгору, проте черговий холодний атмосферний фронт знову її знижує.

По-друге, шляхи цих циклонів проходять більш південними траєкторіями, які задає висотна фронтальна зона. А вона розташувалася значно південніше, ніж належить по клімату на цей час.

При атмосферній циркуляції, що встановилася із 13 травня, наш регіон опинився у північній (холодній) стороні висотної фронтальної зони. Тому, незважаючи не те, що весна підходить до завершення – погода з календарем не співпадає. Середньодобові температури повітря нижче норми на 3-5 градусів.

Зміна синоптичного процесу, а з ним і зміна погоди, тобто перехід до літнього режиму, очікується лише в останній п’ятиденці травня, із посиленням впливу виступу антициклону з заходу.

Як повідомляв сайт vikka.ua, похолодання на Черкащині посилиться.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут