НовиниЧеркаські рятувальники нагадали, як поводитися з вибухівкою (ВІДЕО)

Черкаські рятувальники нагадали, як поводитися з вибухівкою (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Через події на сході країни останнім часом у багатьох регіонах держави збільшується терористична загроза, активізуються терористичні групи.

За даними розвідки, об’єктами диверсій можуть бути не лише військові об'єкти, велика імовірність, що терористичні атаки будуть спрямовані на об’єкти інфраструктури а також проти громадянського суспільства, в місцях масового перебування людей, що з огляду на заплановані в травні масові святкові заходи вважається особливо небезпечним.

Терористично-диверсійна загроза, потребує від суспільства, кожного громадянина не лише консолідації, а й особливої уваги та пильності. Велике значення має також обізнаність та правильні дії громадян у випадку виявлення загрозливого або підозрілого предмета.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

• вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

• боєприпаси, до яких відносяться:

– бойові частки ракет;

– авіаційні бомби;

– артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

– інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

– ручні гранати;

– стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо).

• піротехнічні засоби:

– патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

– вибухові пакети;

– петарди.

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

– гранати;

– димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

– саморобні міни-пастки;

– міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Рятувальники нагадують основні правила безпеки:

Терористи намагаються розмістити вибухові пристрої у таких місцях, де зможуть завдати найбільшої шкоди населенню. Це: автомобілі; входи, внутрішні двори, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень; урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей (фестивалі, ярмарки, базари, супермаркети, підземні переходи тощо); громадський транспорт (вагони тролейбусів, автобусів, трамваїв, поїздів); об’єкти підвищеної небезпеки тощо.

Також до ознак підозрілих предметів, що можуть бути вибуховими пристроями, можна віднести: електропроводи, що виходять з невідомого предмета, лампочки на його поверхні, антени, хід годинника, що прослуховується; залишені предмети побутового призначення (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики тощо); предмети, що знаходяться в непризначених для цього місцях (наприклад, велика дитяча іграшка біля вхідних дверей); предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами,радіостанціями, акумуляторами.

З метою попередження вибуху необхідно:

бути уважними та звертати увагу на покинуті речі (валізи, пакунки, парасольки тощо);

не приймати від сторонніх осіб подарунків, квітів, поштових відправлень;

користуючись громадським транспортом не погоджуйтесь на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи.

При виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмету необхідно:

зберігати спокій, негайно повідомити про знахідку представникам міліції, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами 101, 102, не курити, не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, не користуватися мобільним зв’язком поруч із знахідкою, не торкатись цього предмету руками або іншими речами, у жодному разі не намагатися його переміщувати або змінювати його положення, залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону місця з безпечній відстані.

Іншою причиною багатьох вибухів на території України є боєприпаси, що залишилися з часів Великої Вітчизняної війни, та сучасні боєприпаси (далі – вибухонебезпечні предмети (ВНП). З початку року в області виявлено та знищено вже 564 таких боєприпаси, серед яких 181 артилерійських снарядів, 106 мінометних мін, 24 гранати та 5 авіаційних бомб.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаській школі силовики "шукали" вибухівку.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Ділитися життям: у Черкасах відзначили найактивніших донорів (ВІДЕО)

Ділитися життям. Документальний фільм під такою назвою презентували у Черкасах з нагоди Всесвітнього дня донора. Відеострічка розповідає про донорів...

На Черкащині рятувальники витягли з води автомобіль: в салоні було тіло жінки

15 червня до Служби порятунку від місцевих жителів надійшло повідомлення, що на території однієї з баз відпочинку села Коробівка...

Цікаве:

Черкаські мистецькі школи оголошують набір учнів: як туди потрапити?

Мистецькі школи Черкас запрошують на навчання дітей віком від...

Ювелірні вироби як інвестиція: що потрібно знати

Економічна ситуація у світі не характеризується стабільністю, тому виникає...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x