НовиниЧеркаські фахівці розповіли, з якими залежностями повертаються бійці із...

Черкаські фахівці розповіли, з якими залежностями повертаються бійці із зони АТО

-

- Advertisment -

Кожен десятий військовий, який повернувся із зони АТО має проблеми з алкоголем, а кожен сотий – наркозалежний. Про це свідчить офіційна статистика. Проте реальне життя подекуди збільшує обидві цифри втричі. Про це сайту vikka.ua повідомив психолог Черкаського обласного наркологічного диспансеру Олександр Яківець.

"Незважаючи на соціальні гарантії держави про безоплатне лікування учасників АТО, кошти на проходження реабілітації в наркодиспансерах їм не виділяють. Галузь фінансується за остаточним принципом", – зазначив психолог.

За словами Олександра Яківця, до наркотичних засобів у зоні АТО звертаються ті люди, хто вже має наркотичну залежність. Вживають наркотики і ті, хто до поїздки в зону АТО мав досвід прийому таких препаратів.

"Здебільшого це психостимулятори амфітамінової групи. На території східної України доступ до цих препаратів був завжди. Є й інші препарати", – зазначив фахівець.

За його словами, при поверненні на мирну територію проблеми військових із залежностями поглиблюються. "У них є певний карт-бланш – вони повертаються героями. Ну хто їм що скаже після всього, що вони пережили? Така героїзація не завжди йде на користь. Вони вживають без всіляких побоювань алкоголь, інколи виставляють це з позиції, що усі тепер їм винні", – поділився досвідом психолог.

Реабілітація залежних у наркодиспансері триває 10 днів. 7 з них пацієнт перебуває на медичному лікуванні, на курс психотерапії залишається всього три дні. При цьому, за словами фахівця, повноцінне психологічне лікування має тривати щонайменше три місяці.

Про наявність проблеми із вживанням наркотиків в зоні АТО розповідає і відома черкаська волонтерка Лариса Когут. Та, за її словами, куди більш поширена проблема зловживання алкоголем. "Через те, що на Сході немає активних бойових дій, військові не витримують морально. До цього додається посттравматичний синдром, а у декого і відчуття провини за те, що не вберегли загиблих побратимів", – розповідає волонтерка.

Лариса Когут підкреслює, що багато в чому ситуація із вживанням алкоголю серед військових залежить від командирів. "Є підрозділи, де п’ють багато, але до таких військових і ставлення особливе. На передову таких не відправляють", – повідомила волонтерка.

За її словами, місцеві волонтери ніколи не возять військовим алкоголь, але, на жаль, охочі випити там завжди можуть знайти пляшку. Самі ж військові називають тих, хто зловживає алкоголем, "аватарами" – через синій колір шкіри героїв фільму. "Для таких у зоні АТО передбачений навіть спеціальний шеврон", – каже Лариса Когут .

Фото Лариси Когут

Вона підкреслює, що після повернення на мирну територію, де військовим потрібно знову воювати, але вже за свої права, бійці АТО стикаються з новими стресами. Знімають їх – хто як може і хоче.

В Україні немає традиції консультування у психолога. Найчастіше військові з невирішеними психологічними проблемами не виводять їх, тримають у собі, а потім "привозять" додому. Так описала проблему психолог Черкаського центру реабілітації учасників АТО Вікторія Дорошенко.

 "У зоні АТО вони перебувають у стресовому стані, один стрес накладається на інший. Тим паче, між боями військові переживають нудьгу, тривогу. В організм постійно виплескується адреналін, який не згасає. Тому військовим потрібні регулярні фізичні навантаження", – зазначила вона.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські волонтери запрошують родичів атовців на тренінг-антистрес.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині шахрай видурив у людей понад 170 тисяч гривень і втік за кордон

До суду скерували обвинувальний акт проти чоловіка, який разом із поплічниками шахрайським шляхом заволодів коштами громадян на суму понад...

Керівник “Черкасиводоканал” отримує більше, ніж мер Києва

Заробітна плата керівника комунального підприємства «Черкасиводоканал» Івана Сухарькова більша, ніж, скажімо, дохід мера Києва Віталія Кличка. Торік Сухарьков заробив...

Цікаве:

Як знайти роботу в Черкасах без досвіду: покроковий гайд

Пошук першої роботи може бути викликом, особливо якщо ви...

Черкаські мистецькі школи оголошують набір учнів: як туди потрапити?

Мистецькі школи Черкас запрошують на навчання дітей віком від...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x