Черкаські депутати звернуться до державних владців за фінансовою допомогою на придбання інсуліну

Депутати Черкаської міської ради підготували звернення до ВР України, Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я України щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету для забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет в м. Черкаси у 2019 році. Про це повідомляє кореспондент сайту vikka.ua.

"Так, з державного бюджету виділяються кошти місцевим бюджетам на відшкодування вартості препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет. Однак, кожного року кількість хворих зростає і виділених коштів систематично не вистачає для забезпечення повної потреби пацієнтів", − йдеться у зверненні.

Окрім цього депутати зазначили, що наразі на диспансерному обліку в Черкасах перебуває 2097 хворих на цукровий діабет, котрі потребують інсулінотерапії. У міському бюджеті на 2019 рік затверджено цільові видатки на лікування хворих на цукровий діабет у сумі 10,8 млн. грн. Очікуваний дефіцит коштів до кінця 2019 року становить близько 5 млн. грн. На даний час у міському бюджеті міста Черкаси відсутні джерела покриття дефіциту коштів на забезпечення відшкодування вартості препаратів інсуліну до кінця року.

Станом на 1 жовтня 2019 року заборгованість щодо відшкодування препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет перед аптечними закладами міста Черкаси становить близько 1,7 млн. грн., яка перспективно буде погашатися протягом жовтня-грудня 2019 року. У разі відсутності додаткового фінансового пацієнти вимушені будуть купувати інсулін за власні кошти.

За відповідне звернення під час сесії проголосував 31 міський обранець.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський депутат вимагає не залишати інсулінозалежних сам на сам із хворобою.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук