додому Новини Освіта Черкаські археологи показали, що викопали під Замковою Горою

Черкаські археологи показали, що викопали під Замковою Горою

0

Чим займаються черкаські археологи після розкопок. Особливо в зимовий період. Черкаські археологи показали, чим займаються і що виходить з купи кераміки. Фото досліджень виклали на сторінці музею Середньої Надніпрянщини в мережі Фейсбук.

У зимовий період дослідникам випадає кілька місяців для того, щоб підвести підсумок робіт минулого сезону, обробити та впорядкувати колекцію отриманих знахідок. Адже камеральна робота в археологічних дослідженнях не менш важлива, ніж самі розкопки, говорять археологи.

 Саме цією роботою в фондах музею зараз займається Дмитро Куштан, керівник Черкаської експедиції Інституту археології НАН України.

Фото: Антон Дєткін

Нагадаємо, що торік під Замковою Горою у Черкасах тривали археологічні дослідження. Були виявлені стародавнє кладовище, якому уже понад 300 років, землянку із згорівшим посудом, а також кераміку.

Фото: Антон Дєткін

За словами вчених, більшість із знахідок відноситься до доби пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу (XV–XVIII ст.). Це, здебільшого, фрагменти керамічних посудин та пічних кахлів. Нині триває наукове опрацювання цієї колекції знахідок.

Фото: Антон Дєткін

«На першому етапі уламки миються, сортуються, потім чимало їх склеється й ми отримаємо цілі (або майже цілі) предмети. Далі здобуті матеріали будуть замальовуватися – ці ілюстрації ввійдуть до наукового звіту та майбутніх публікацій. Після опрацювання археологічна колекція буде передана до Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини», – зазначив Дмитро Куштан.

Читайте також на сайті vikka.ua

  • Археологи під час досліджень на черкаському Подолі виявили комору початку 15 століття. Про призначення споруди свідчить шар перепаленого зерна на долівці — воно згоріло разом із дерев’яною коморою, обвуглена деревина збереглася до нашого часу, пояснив  керівник експедиції Дмитро Куштан.
  • Археолог Дмитро Куштан показав, де в Черкасах в 100 метрах від Пагорба Слави стояла синагога. Нині її вже нема, а на цьому місці розбили сквер. Будівлю синагоги радянська влада знесла близько 100 років тому.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version