Черкаси – серед лідерів за кількістю перейменованих топонімів

Від початку широкомасштабної війни в 33 містах, які стали основою дослідження від «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine), в Україні перейменували близько 2200 топонімів. У них змінили назви вулиць, бульварів, площ, скверів та районів. Про це йдеться в публікації, оприлюдненій на сайті програми.

Лідерами за кількістю перейменованих топонімів стали: Київ (237), Вінниця (232), Кривий Ріг (183), Кам’янське (182), Суми (179), Кременчук (142) та Черкаси (105).

«Перейменування топонімів – часом кропіткий процес, до якого потрібно підходити виважено. Так, змінені назви будуть не тільки ідентифікувати певну місцевість, але й формуватимуть нашу нову історичну свідомість, вільну від радянського минулого, – зазначає аналітик Програми Transparent cities/Прозорі міста»  Вікторія Онищенко. – Результати дослідження  свідчать про те, що   процес “декомунізації” в українських містах рухається досить активно. Місцева влада та мешканці усвідомили необхідність відмовитися від використання пов’язаних з державою – агресором назв та шукають можливість зробити це ефективно».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net