Черкаси придбають військові облігації на 50 млн грн

У Черкасах 10 лютого відбулося засідання комісії для проведення конкурсу щодо визначення установи банку для розміщення тимчасово вільних коштів бюджету Черкаської міської територіальної громади шляхом придбання державних цінних паперів (військових облігацій). Про це інформує сайт Черкаської міської ради.


Директор департаменту фінансової політики Тетяна Харенко повідомила, що необхідність проведення нового конкурсу виникла через зміни в термінах обігу військових облігацій, які емітує Міністерство фінансів України в 2023 році, а отже неможливе розміщення державних цінних паперів (військових облігацій) з терміном розміщення до семи місяців, як було визначено умовами попереднього конкурсу.

Департаментом фінансової політики, як місцевим фінансовим органом, була підготовлена заявка-пропозиція на розміщення тимчасово вільних бюджетних коштів шляхом придбання державних цінних паперів (військових облігацій) та направлена 11 банкам. Обсяг коштів – 50 млн грн. Термін розміщення – до кінця 2023 року.

Пропозиції щодо участі в конкурсі надали лише 2 банки, з яких дотримався зазначених в заявці-пропозиції вимог лише один банк. В результаті розгляду комісія визнала переможцем АТ «Державний експортно-імпортний банк України»
«Цей банк не лише надав весь необхідний пакет документів, а й  запропонував найвигідніші для Черкаської міської територіальної громади умови розміщення тимчасово вільних коштів бюджету шляхом придбання військових облігацій, які не будуть змінюватися навіть  після закінчення дії воєнного стану», – зауважує Тетяна Харенко.

Військові облігації є інвестиційним інструментом підтримки державного бюджету, доступним для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів, який був започаткований Міністерством фінансів України з початком введення в дію воєнного стану на території України. Кошти від розміщення облігацій залучаються в Державний бюджет України та використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану – соціальні та оборонні.

 

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net