додому Новини Черкащина увійшла до ТОП-5 найдивовижніших напрямків для екотуризму в Україні

Черкащина увійшла до ТОП-5 найдивовижніших напрямків для екотуризму в Україні

0

Дніпровські береги Черкащини, до яких входять Дніпровські кручі, Буцький каньйон, Канівський державний природний заповідник увійшли до ТОП-5 найдивовижніших напрямків для екотуризму в Україні. Так, сайт "Green the voyage" підібрав п'ять захоплюючих екотуристичних маршрутів по Україні.

1. Дніпровські береги у Черкаській області. Цей регіон є дуже важливою історичною та географічною частиною України, що включає Дніпровські кручі, Буцький каньйон, Канівський державний природний заповідник. Це місце вражає туристів не лише своїм природним середовищем, а й дивовижною українською історичною та культурною спадщиною, яка збереглась в автентичних селах та містечках.

Відомий ботанічний сад "Софіївський парк" (Національний дендрологічний парк "Софіївка") розташований поблизу річки Кам'янки в Черкаській області. Він був заснований в 1796 році графом Станіславом Потоцьким та названим на честь його дружини грекині Софії Потоцької. "Софіївка" – це передусім пам'ятка світового садівничого дизайну початку 19-го століття.

Парк нараховує понад 2000 видів дерев та кущів (місцевих та екзотичних).

Інша добре відома пам'ятка Черкащини – Тарасова Гора – частина Шевченківського національного заповідника. Вона розташована на березі Дніпра. Наш видатний поет та художник Тарас Шевченко похований там з 1861 року. Тарасова Гора є не тільки важливою історичною пам'яткою, а й тихим, прекрасним куточком українських земель з неповторною природою.

2. Херсонська область. Всім відомо, що ця територія знаходиться на півдні України. Напевно, з жодною областю в Україні не виникає такий такий широкий асоціативний ряд, як з Херсонщиною. Кавуни, помідори, абрикоси, пустеля, сонце, спека, відпочинок, межа з Кримом, море, ще одне море… Продовжувати можна довго. Це й не дивно. Територія Херсонщини й справді омивається двома морями – Чорним та Азовським. Область також виходить на озеро Сиваш, що фактично є українським "мертвим морем". Херсонська область включає два з чотирьох українських біосферних заповідника – Чорноморський та Асканія Нова, а також Нижньодніпровський національний парк.

Два безлюдних острова – Джарилгач і Бірючий – знаходяться на Херсонщині. Олешківська пустеля, найбільша пустеля Європи, розташована також тут. Окрім того, саме в межах Херсонської області Дніпро впадає в Чорне море.

Ми маємо відзначити, що одне з найдивовижніших місць Херсонщини – це біосферний заповідник Асканія Нова. Його територія складається із зоопарку, ботанічного (дендрологічного) саду і відкритих просторів незайманих степів (110 км²). Природний заповідник був заснований у 1898 році Фрідріхом-Яковом Фальц-Фейном. Більш як 200 видів листяних та хвойних рослин були завезені з різних частин світу в дендрологічний сад у періоз з 1885 до 1902 року. Близько 600 вищих рослин (як багатолітніх, так і однолітніх), 16 з яких занесені до Червоної Книги України, збережені тут у первісному вигляді.

На додачу до місцевих тварин, Асканія Нова є домом для страусів, бізонів, антилоп, диких коней, лам, зебр і багатьох видів птахів. Заповідник відомий найбільшою групою коней Прживальського, що утримуються у неволі на території близько 30 км². Окрім того, в Асканійському заповіднику був відроджений туркменський кулан.

Херсонська область надзвичайно багата на природні дива і однієї подорожі навряд чи вистачить, аби дослідити їх усі.

3. Подільські Товтри. Це природне диво є залишками бар'єрного рифу, що розтягнувся вздовж берегової лінії прадавнього теплого моря Міоценової епохи (розпочалась 23,03 мільйонів і закінчилася 5,333 мільйонів років тому). Насправді, аналогів цьому утворенню в світі немає. Хоча його й можна порівняти з геологічними структурами скелястих крядів у Великобританії та США.

Територія Товтр включає казкові туристичні місцини з мальовничими видами – береги річок Дністра, Збруча, Смотрича, Бакотська затока тощо.

Знайдуть щось для себе тут і поціновувачі історичної спадщини, адже територія Товтр оточена декількома середньовічними замками і фортецями, включаючи такі українські архітектурні дива як Кам'янець-Подіський замок та Хотинська Фортеця.

Цей туристичний регіон пропонує активний відпочинок – кайякінг, каноїнг, рафтинг, адже тут достатньо стрімких річок. До уваги туристів також комфортабельний дебаркадер, що зупиняється у наймальовничіших місцях.

4. Карпатські гори займають величезну територію. Вони майже повністю вкриті первозданним лісом. Ця екотуристична локація включає в себе Карпатський біосферний заповідник, що складається з шести окремих масивів, декількох захищених гірських хребтів, двох ботанічних заказників державного значення (Чорна Гора і Юлівська гора) і регіонального ландшафтного парку Стужиця. Загальна площа заповідника – 57,880 га (143,000 акрів). Багата і різноманітна флора Карпатського біосферного заповідника включає в себе 64 видів рослин, які внесені до Червоної Книги України, а також в МСОП та Європейського Червоного списку. Тваринний світ включає в себе 72 вида, занесених в Червону Книгу України, МСОП та Європейський Червоний список.

Тут знаходиться містичне озеро Синевир (Національний природний парк "Синевир"). Цікаво, що посеред озера знаходиться невеличкий острів розміром всього лиш в декілька квадратних метри, яке називають "Морське Око".

Визначною пам'яткою цієї місцевості є Національний природний парк "Гуцульщина", що зберіг унікальний природний комплекс та енто-культурне середовище. Навколо Карпат розташовані важливі історичні центри: Львів, Галич, Івано-Франківськ, Ужгород тощо.

5. Каньйони Миколаївської області. Цей напрямок складається з Гранітно-степового Побужжя та Бузького Гарду. Природний комплекс включає в себе долину річки Південний Буг (друга за довжиною в Україні) та балкоподібні долини її притоків: Великої Корабельної, Бакшали, Мертвовода. На Миколаївщині Південний Буг врізається у кристалічний масив Українського щита, в результаті чого утворюються численні річкові пороги. На скелястих берегах проступають магматичні та метаморфічними породи – граніт. Гранітно-степове Побужжя надзвичайно багате на археологічні пласти: палеоліт, мезоліт, неоліт, мідний і залізний віки, бронзова доба давніх слов'ян, римлян. Всього у цьому районі між селом Мигія та селищем Олександрівка виявлено 98 археологічних пам'яток.

Гранітно-Степове Побужжя репрезентує залишки прадавніх гір, що колись простягалися на 1000 км до північного заходу на південний схід від Словечансько-Овруцького хребта до Приазовської височини.

За останні 60 мільйонів років ця частина землі не піддавалася затопленню.

Тут представлений 81 вид тваринного і рослинного світу занесених чи запропонованих до Червоної Книги України, дикий скелястий рельєф та захоплююча природа.

Ви можете провести незабутні екстремальні вихідні, насолоджуючись кайякінгом та каноїнгом, сплавляючись Південним Бугом на катамаранах або човнах. Ви також можете здійснити похід скелястою місцевістю.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах контролюватимуть рівень забруднення атмосферного повітря.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version