Черкащина розпочинає співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців

Неурядова гуманітарна організація «Норвезька рада у справах біженців (NRC)» готова розпочати свою роботу на Черкащині. Про це повідомляють у Черкаській обласній державній адміністрації. 

З 2014 року NRC працює в Україні переважно у східних областях. Втім минулоріч розгорнула свою діяльність по всій Україні. Нині актуалізують потреби по областях задля налагодження співпраці, відзначила регіональний менеджер проектів Північного регіонального офісу Норвезької ради у справах біженців Авріл Джеймс.

Представники організації зустрілися із першою заступницею начальника ОВА Наталією Кравченко та заступниками очільника області Олександром Турченяком та Олександром Шамраєм. Обговорили перспективні напрямки співпраці та нагальні потреби регіону в гуманітарній галузі.

– Цьогоріч наша організація планує розширити діяльність на Черкаську область, – відзначила представниця NRC Авріл Джеймс. – Тож зараз ми визначаємо пріоритетні потреби регіону щодо допомоги ВПО, психологічної та освітньої реабілітації, обладнання чи ремонту укриттів, підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема фермерів, тощо.

Якщо у перші місяці повномасштабної війни Черкащина була більш транзитним регіоном для ВПО, то надалі все більше вимушених переселенців лишалися тут на постійне проживання. Натепер в області проживає понад 103 тисячі внутрішньо переміщених осіб, а це дорослі та діти, люди з інвалідністю чи старшого віку.

– Ми постійно працюємо разом з донорами та благодійниками над облаштуванням місць їхнього проживання, забезпеченням продуктами харчування, побутовою технікою та іншими речами першої необхідності, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Між тим, щотижня ми приймаємо евакуаційні потяги зі східних областей, де тривають бої. А це щоразу від 30-ти до 50 осіб. Їх розселяємо, забезпечуємо необхідним, допомагаємо із соціалізацією. Зважаючи на постійне збільшення ВПО в області розширюємо мережу місць компактного проживання. Наразі їх налічується більше сотні.

Читайте також:

Обласне управління лісового й мисливського господарства ліквідоване. Відтепер його функції виконуватиме Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства з центром у м. Вінниця.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net