Online TV
НовиниЧеркащинаЧеркащанка, яка стала 100-тисячною користувачкою безвізу, побувала у шести...

Черкащанка, яка стала 100-тисячною користувачкою безвізу, побувала у шести країнах Європи

- Advertisment -

Софія Ярмош із Черкас стала 100-тисячною користувачкою безвізу. За рік побувала в Угорщині, Хорватії, Боснії, Німеччині, Сербії та Польщі. Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Я їхала в Угорщину до друзів на півдня. А потім поїхала у сербське місто Белград, бо маю там багато друзів. Це було перше місто, з якого я плакала і не хотіла їхати. Дуже красиве місто – архітектура проста, але пасує одна до одної. Взагалі Балкани дуже нагадують Україну. Там як вдома. Люди дуже хороші, ментально схожі на українців – тобто "Все погано, але можна з того поржать", – розповідає Софія.

Дівчина має друзів у кожній відвіданій країні. Найбільше у Боснії, Сербії та Німеччині.

"Берлін, де ходять туристи, і де живуть місцеві – це наче два різних міста. До нього треба звикнути. Культурний та історичний центр весь прилизаний, прибраний, без графіті. Спальні районі брудніші – може бути розкидане сміття, недопалки, бачила пацюка біля будинку. У Берліні була в парку, де за часів Гітлера було гетто і катували людей. Там стоять таблички, де написано англійською і німецькою, що там відбувалося. Навколо люди веселяться і це було дивно. Берлінські авіалінії – найгірші, які я бачила. Вони постійно відміняють рейси. Востаннє, коли приїхала в аеропорт, рейс відмінили. На сервісі мені знайшли квиток на завтрашній рейс. Питаю: "А де я буду жити? Із готелю я вже виписалася". За рахунок авіаліній поселили на одну ніч у гарному готелі, оплатили сніданок і обід".

Софія навчається у Черкаському державному технологічному університеті на міжнародній економіці. Є членом Всеукраїнської громадської організації "Зелена молодь України".

"Завдяки світовому руху "зелених" є друзі в різних країнах. Колись організовували семінар "Відкрий кордон" у Берліні. Познайомилася із хлопцем із Сирії, звати Бадр. Питала: "Чому ти переїхав?" Відповідав: "Знаєш, я хотів жити". Він мав документи, навіть вступив до університету. Зараз має офіційний статус біженця. Перші місяці заробляв гроші тим, що стриг людей у себе на квартирі. Потім почав допомагати у місцевій школі. Каже: "Я не роблю тут нічого поганого. Допомагаю цьому суспільству як можу". Зараз працює у організації, яка допомагає адаптуватися мігрантам".

Як повідомляв сайт vikka.ua, шоумен із Черкащини розповів, як пережив клінічну смерть.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині влада продає хату за 1 200 доларів: з газом, але без води, електрики та інтернету

Городищинська міська влада виставила на продаж хату в селі Дирдин, Черкаського району. Село входить до складу Городищинської громади і...

Громада на Черкащині провела в останню путь Героя: вдома лишилася дружина і син

Чигиринська громада провела в останню путь ще одного Героя — Валерія Ольвінського. Про це повідомляють в Чигиринській громаді. Валерій Ольвінський...

Цікаве:

Футболки для жінок від Nike – стильний одяг для літнього часу

Такий елемент гардеробу як футболки давно є чудовим інструментом,...

Тріщина на екрані не вирок: як відновити смартфон і не втратити нерви

Сенсорний екран — найуразливіший елемент сучасного смартфона. Один невдалий...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас