Черкащанка очолила виборчу кампанію на острові в Карибському морі

Складається враження, що все її життя – невпинні та несподівані повороти долі. Вона хотіла стати юристом, а вивчилася на еколога. Бачила себе у громадській діяльності, а потрапила у вихор політичних процесів. І не тільки українських. Сьогодні Таїсія Ваутерс, яку в Черкасах більше знають під її дівочим прізвищем Плахута, займається виборчою кампанією на острові у Карибському морі. Відома черкащанка, одна із натхненників черкаського Євромайдану розповіла сайту vikka.ua про свої політичні та романтичні пригоди в Україні та за її межами. 

Кінець 2017-го та початок цього року для черкащанки стали дуже насиченими: вона побралася з іноземцем, очолила виборчий штаб за кордоном. Але ним наразі вимушена займатися дистанційно, адже після закінчення візи повернулася до України.

"Наразі ми з моїм чоловіком – його звати Рохір Ваутерс і він з Нідерландів – подали на возз'єднання сім'ї. Острів Святого Мартіна, де ми живемо, не входить до території Шенгенської зони і моя присутність там обмежена у часі", – розповідає черкащанка.

Таїсія очолює виборчу кампанію одного з кандидатів у Президенти Парламенту у Сінт-Мартені. Це найменший у світі населений острів, одночасно керований двома незалежними державами. Північна частина острова є заморською общиною Франції Сен-Мартен, а південна є самоврядною територією з розширеною автономією (у складі Нідерландів) і називається Сінт-Мартен.

"Виборча кампанія – звучить занадто голосно. Насправді острів дуже маленький. Моя кандидатка – колись була першим Президентом Парламенту. Останній налічує всього 15 осіб, а країна займає територію, що дорівнює десь половині Сміли. Це позачергові вибори. Торік 6 вересня на острові був дуже сильний ураган, найбільший за 25 років. Він буквально зніс півострова", –  зазначає Таїсія Ваутерс.

Після урагану влада так і не змогла навести порядок на острові. Місцеві жителі масово розкрадали магазини. На острові панував безлад та беззаконня. Тому там призначили позачергові вибори.

"Остров’яни  – здебільшого вихідці з Африки та індійці. У соцмережах досі можна побачити оголошення про продаж побутової техніки та приладів, що вони розікрали. Але поліція на це чомусь не реагує. Там взагалі все робиться дуже повільно. Щоб ви розуміли, у будинку, де ми живемо, після урагану світла не було протягом 75 днів", – каже черкащанка.

Вона підкреслює, що менталітет та політична ситуація на острові, яка просякла корупцією, дуже схожа на українську. При цьому вкрай відрізняється від стану нідерландської політики та політичної системи Польщі. До речі, в останній Таїсія Ваутерс навчалася протягом року.

"Я стала стипендіаткою Програми ім. Лейна Кіркланда. Це дало мені можливість навчатися в польському університеті, відвідувати конференції, пройти стажування у двох партіях та написати диплом. Завдяки цьому я вивчила польську на такому рівні, що змогла викладати її у Черкасах. А у 2017 році я відвідала Європарламент і на власні очі побачила, як там все влаштовано", – пригадує дівчина.

При цьому вона підкреслює, що таку політичну освіту їй не вдалося б отримати без підтримки чоловіка. Рохір Ваутерс завжди у неї вірив та спонукав досягати більшого.

"Ніхто так не вкладався в мене, у мою освіту, як він. А познайомилися ми 7,5 років тому у Києві. Я приїхала туди на навчання від нашої партії і взагалі була єдиною людиною з Черкас. Рохір же був у складі Христянсько-демократичної партії Нідерландів. Ця школа проходила протягом 4 днів. Ми роз’їхалися, але майбутній чоловік почав мені писати. Та я не була зацікавлена у стосунках, бо на той час вже зустрічалася з хлопцем", – зазначає Таїсія Ваутерс.

За 7,5 років знайомства, дружби, а потім і стосунків на відстані у житті дівчини багато чого змінилося. Адже вона брала активну участь в українських політичних процесах.

"У 2011 році я очолила черкаський міський осередок партії, що став одним із найактивніших в Україні. Взагалі, я переконана, що в нашому житті скрізь присутня політика. Ситуація з маршрутками, прибирання снігу, тарифи – все це політика. Не розумію, коли людина каже, що вона аполітична. Це означає, що вона не хоче брати на себе відповідальність за те, що відбувається навколо", – переконана черкащанка.

21 листопада 2013 року в Україні почалися політичні зміни, в яких Таїсія зіграла свою роль.

"Після того, як Угоду про асоціацію з ЄС не підписали, було відчуття, що щось буде, шалена енергетика відчувалася у повітрі. Ми в той час готували на 24 листопада акцію з метою висловити свою позицію та змусити Януковича підписати Угоду. Це мала бути така "євросушка" – хотіли на вулиці розвісити гарні світлини з Європи із зображенням тих хороших речей, які хотіли бачити у себе", – пригадує черкащанка.

Хтось мав тоді організувати людей і Таїсія Ваутерс взяла це на себе.

"23 листопада я подумала, що хтось це організує. Але хто це буде?  З якою метою використає? Краще це зроблю я. Тож я написала у соцмережі, де і коли збиратися, відправила телеграму у відповідні органи. Прийшло людей 40, з термосами, карематами, – розповідає черкаська активістка. – Нас розігнала міліція, зламали наш намет. Потім приїхали інші активісти. Так все розпочиналося. Згодом ми почали збирати гроші і відправляти людей до Києва. Я теж поїхала і деякий час там жила. Було кілька екстремальних ситуацій, але все обійшлося".

Таїсія Ваутерс зізнається, що вибори для неї – своєрідне вивільнення енергії. Вона бачить себе у ролі політичного консультанта і мріє привити в Україні кращі європейські політичні традиції.

"У Нідерландах неважливо, скільки листівок роздав кандидат, там немає корупційної складової, результат виборів вирішують дебати. До них серйозне ставлення. До того ж партії замовляють якісну статистику, вони платять за неї експертам. У містах немає офісів партій, а 90% фінансування йде на годування волонтерів. Це означає – віддячити людям за їхню роботу. Вони, у свою чергу, працюють безкоштовно", – розповідає Таїсія Плахута.

До того ж у країні не прийнято наповнювати політичною рекламою поштові скриньки громадян.   

Усі фото надала героїня публікації

"На деяких скриньках є наліпки "жодної реклами" і покласти туди листівку партії, кандидата означає неповагу до громадян. Політична культура та її прояви – це те, чого дуже не вистачає Україні. Вже зараз можна прогнозувати, що вибори 2024 року будуть дуже цікавими, адже одночасно будуть обирати і Президента, і Парламент. І в той час я планую бути в Україні", – зазначила черкащанка.

Як повідомляв сайт vikka.ua, дівчина з Черкас підкорила Нью-Йорк та стала всесвітньовідомою моделлю.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net