НовиниЧеркащанин, що місяць воює в "Азові": "Найчастіше рідні питають,...

Черкащанин, що місяць воює в "Азові": "Найчастіше рідні питають, коли це все закінчиться"

-

- Advertisment -

Один з ультрасів черкаського "Дніпра" Олег Петренко вже місяць у зоні АТО. На початку червня він разом із десятьма товаришами пішов добровольцем у батальйон "Азов". Попри бажання побачитися з рідними, чоловік та решта черкаських хлопців, які перебувають у батальйоні, повертатися додому поки не збираються. Вони готові йти на передову. В інтерв'ю vikka.ua Олег розповів про ситуацію на Сході, ротацію військових і затримання контрабандистів.

На час спілкування із журналістом Олег саме поїхав за технічним підкріпленням на захід країни. Там "Азову" обіцяли допомогти "Пікапом", у кузов якого встановлять крупнокаліберний кулемет українських військових.

– Що спонукало Вас поїхати в зону антитерористичної операції такою компанією?

– Ми товаришуємо між собою, а тому таким колективом і поїхали. Як завжди, ультрас були одними з найбільш патріотично налаштованих груп суспільства. Це частина нашого спільного світогляду. Мабуть, саме спільні ідеали та цінності і спонукали нас разом піти добровольцями в батальйон "Азов".

 

Син також збирається на Схід
 

– Як рідні відреагували на таке рішення?

– Це одне із найскладніших запитань. У багатьох по-різному. Не можу в деталях розповісти. Безумовно, є розуміння від рідних, але є і переживання. У мене от зараз син – серед дев’ятьох черкащан, які пройшли співбесіду в мобілізаційному центрі "Азову". Тому для мене це теж складне запитання. Хоч і сам я тут, але коли справа стосується дітей, це – складно.

– Розкажіть про щоденну роботу вашого батальйону.

– "Азов" – це спецпідрозділ МВС. Нині ми фактично контролюємо побережжя Азовського моря від Новоазовська і до Бердянська. Кілька місць розташування батальйону дозволяють максимально ефективно виконувати наші функції. Крім активної участі у визволені міст, як це було з Маріуполем та Новим Світом, ми ще й виконуємо функції спецпідрозділу МВС у боротьбі з контрабандистами, які намагаються по Азовському морю провозити зброю та бойовиків. Кожен день тут відбуваються якісь виїзди, затримання. Тобто роботи багато.

– Чи потрапляли бійці "Азову" під обстріл?

– Безумовно, бійці брали активну участь безпосередньо в бойових діях і потрапляли під обстріли. Без цього неможливо на війні.

– З якого боку найчастіше виникають загрози?

– Коли катер заходить з нейтральних вод, наближається до побережжя, обстрілює з крупнокаліберної зброї, а потім знову йде в нейтральні води, то тут складно сказати, звідки він приплив. Напевно, з Криму чи Росії. А от під Новоазовськом із сухопутної частини Російської Федерації ведуть обстріл.

– Постраждалих серед черкащан немає?

– Серед наших у батальйоні немає, слава Богу. Є хлопці, які зараз у лікарні в Черкасах, але через абсолютно життєві причини, як-от гланди видалити. В зоні АТО люди теж, як звичайні люди, хворіють, потребують певної медичної допомоги і це не обов’язково поранення.

Хлопці налаштовані аж занадто по-бойовому
 

– Як часто відбуваються ротації?

– Черкащани поки що на побивки додому не їздили. Але загалом у батальйоні таке практикують. Бачимо, що бійці з інших регіонів бувають удома. Їдуть, якщо це дозволяє оперативна ситуація, а потім повертаються назад.

– Які настрої панують серед черкащан?

– Додому ніхто не збирається. Навпаки, хлопці налаштовані аж занадто по-бойовому. Ми не перебуваємо в самому пеклі того, що відбувається зараз на Донбасі. Але вони рвуться максимально на передову. Інколи навіть хочуть активнішої участі, прагнуть робити більше, ніж роблять зараз.

– Чи забезпечені бійці найнеобхіднішим?

– Скажімо так, хлопці не голодують, не ходять у порваному одязі. Однак "Азов" – це добровільний батальйон, ми не отримуємо ні копійки від держави на його функціонування, і навіть на це не розраховуємо, і навіть не ображаємося. Адже спочатку ми говорили: "Дайте нам можливість воювати, і ми самі себе забезпечимо". Я горджусь черкащанами, адже вони активно допомагають. От у кінці цього тижня з Черкас прийде гуманітарна допомога для батальйону. Та й загалом хлопці-черкащани повністю екіпірувалися (недешеве задоволення). І, окрім матеріальної сторони, ми відчуваємо моральну підтримку. А це, повірте, дуже важливо.

– Коли Ви востаннє були в Черкасах?

– Мабуть, днів десять тому. Я, на відміну від решти черкащан батальйону, періодично буваю в місті. Переважно у справах. Надовго не затримуюсь. Так, недавно привозив двох бійців на операцію.

– Додому хочете?

–Не знаю, хто як, але особисто я – хочу. Є таке, що тягне додому, сумую за рідними…

До речі, з рідними та друзями часто спілкуєтеся?

– З рідним спілкуюсь у телефонному режимі щодня. Якщо є інтернет, то намагаюсь зв’язатися по "Скайпу". Хочеться побачити рідні обличчя. Друзі, знайомі теж телефонують, хвилюються усі.

– Про що запитують?

– У всіх два основні запитання. Перше: "Як ми? Чи всі цілі, чи всі здорові?" і друге: "Коли це все закінчиться?"

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Справу підозрюваного у вбивстві та згвалтуванні дівчинки на Звенигородщині передали до суду

Жителя Звенигородщини, якого підозрюють у вбивстві та згвалтуванні малолітньої, судитимуть за трьома статтями. Про це інформує Черкаська обласна прокуратура. До...

На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України,...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x