додому Новини Черкащанин робить неймовірні фігурки з паперу

Черкащанин робить неймовірні фігурки з паперу

0

Звичайний листок паперу в руках черкаського студента Олександра Хамази за декілька хвилин перетворюється у справжній витвір мистецтва. Про це інформує сайт in.ck.ua.

Знайомство з оригамі? у юнака розпочалося ще в шкільні роки, коли у шостому класі шкільний друг приїхав з літнього відпочинку в таборі і показав декілька дуже простих моделей. Йому настільки сподобалося це відчуття, коли зі звичайного клаптика паперу через декілька хвилин отримуєш красиву модель, що і вирішив для себе цим займатись.

За 9 років хлопець створив понад 100 фігурок різної складності. Розпочинав із дуже простих традиційних моделей, найбільш відомою є традиційний "Цуру" (з японської "журавель").

Найскладнішими фігурками у колекції Олександра є "Грифон" автора Kade Chan та "Демон" автора Jun Maekawa. На виконання цих двох робіт юнак витратив найбільше часу, хоча все залежить від складності моделі та кількості згинів, які треба зробити. На базу для фігурки можна витратити від 20 хвилин до декількох годин. Але найбільш затратним по часу є етап формування – "shaping". На це може піти ще декілька годин, доки повністю не сподобається результат і зовнішній вигляд виробу.

Олександру важко обрати якусь одну улюблену модель зі створених, бо свого часу кожна з них була особливою. Але поки що, фаворитом для нього є "Бик" автора Stephan Weber та "Лев". Серед інших авторів найбільше хлопцю подобаються моделі Satoshi Kamiya, Eric Joisel та Roman Diaz.

Грифон

Демон

Бик

Лев

Мушля

Є люди, які не розуміють цього мистецтва. Правда, здебільшого оточуючі все ж схвалюють і підтримують захоплення Олександра. Свої вироби він не продає, але часто дарує друзям і знайомим.

Почати займатися оригамі можна і зі звичайним папером А4. Олександр Хамаза використовує різні види паперу, все залежить від складності моделі. Це може бути калька, крафт, звичайний кольоровий папір і подарунковий варіант. Спеціальний папір коштує не дешево, але завжди можна знайти альтернативу.

В  дитинстві, напевно, кожен робив паперові літаки та кораблики. Це також оригамі. А отже, і гарний старт для тих, хто хоче займатися цим мистецтвом. Початківцю краще починати з вивчення базових форм і зі створення традиційних моделей – "Журавель", "Ірис", "Санбо", "Пахаріта", "Джонка".

Лемур

Камера

Птеродактиль

Т-Рекс

Пляшка вина

В оригамі набуває популярності новий напрям – "манігамі", коли майстер створює моделі виключно з грошей. Але в Україні робити моделі з грошей занадто "мажорно"… Тому можна використовувати будь-який папір зі співвідношенням сторін, як у купюр.

Щоб займатися мистецтвом оригамі?, важливо запастися терпінням, без нього нікуди. Також неабияке значення у роботі мають концентрація і дотримання послідовності дій згідно зі схемою, за якою ти складаєш фігурку.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині студенти робили новорічні ялинки з цукерок та макаронів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version