НовиниЧеркащанин продав чотири автівки, щоб придбати собі електромобіль (ФОТО)

Черкащанин продав чотири автівки, щоб придбати собі електромобіль (ФОТО)

-

- Advertisment -

Електрокари, або автомобілі, що їздять за рахунок електричної енергії, набирають все більшої популярності у світі. Їх називають автомобілями майбутнього. Черкащина не залишилася осторонь світового мейнстріму. І хоча облаштування інфраструктури для електромобілів лягло на плечі їх власників, вони впевнені, що їх ряди будуть все стрімкіше і стрімкіше поповнюватися.

На Черкащині зареєстровано 12 електромобілів, з них 9 – у місті Черкаси. Про це сайту vikka.ua повідомили у Регіональному сервісному центрі МВС Черкаської області.

Наразі найпопулярнішими електрокарами у світі є моделі Nissan і BMW, а найвідомішою все ж таки залишається Tesla. Про цей елегантний спортивний електрокар знають навіть ті, хто ніколи не цікавився автомобілями всерйоз.

На Черкащині поки що є лише один такий автомобіль преміум-класу – це Tesla Model S. Її власник – підприємець із Золотоноші В’ячеслав Осадчий. Чоловік каже: придбання цієї автівки змінило його світогляд та вплинуло на розвиток вітчизняного сервісу для електромобілів.

Власник електрокара погодився влаштувати для vikka.ua тест-драйв автомобіля та розповів про нюанси використання такої техніки в Україні.

Зовні Tesla має дуже стильний вигляд, але не кидається у вічі. В’ячеслав Осадчий пояснює, що спеціально обирав авто не яскравого кольору та з дверима, що відкриваються на звичайний лад, а не догори.

Ми сідаємо в автомобіль: салон автомобіля майже повністю позбавлений механічних органів управління – кнопок і важелів. Центральне місце на торпеді займає величезний сенсорний дисплей, який дозволяє управляти всіма системами автомобіля. Машина, у свою чергу, постійно підключена до інтернету.

Черкащанин придбав своє авто 14 місяців тому. Він зізнається, що це його найдовші стосунки з автомобілем.

"Раніше я міняв автомобіль десь раз на півроку. Брав більш актуальні, сучасні моделі. Коли ж мені в одному з автосалонів Києва запропонували проїхатися у Tesla, я зрозумів, що в інше авто сідати не хочу. Поїхав додому і продав 4 легкові автівки, які мав на той час. Так купив свій перший електрокар", – розповідає підприємець, поки ми їдемо до єдиного у Черкасах пункту зарядки електрокарів.

В’ячеслав Осадчий зазначає, що електромобілі можна заряджати як на спеціальних заправках, так і вдома. Електромобіль заряджається майже як мобільний, тільки довше.

"Якщо є 380 Вт потужності, то авто заряджається 3,5–4 години. В залежності від напруги у мережі. При пересуванні зі швидкістю десь 120 км на годину повної зарядки вистачає десь на 400 км. Тобто з’їздити до Києва та повернутися", – каже черкащанин.

 

При цьому він підкреслює, що в Україні катастрофічно не вистачає спеціальних станцій для швидкої зарядки електромобіля. На них авто заряджається на повну за 40 хвилин. Кількість таких станцій в Україні можна перелічити на пальцях однієї руки. Вони вартують близько 24 тисяч гривень. Декілька є у Києві, але вони не для загального користування. Одна така діє на трасі Київ–Одеса. Її встановлення ініціював В’ячеслав Осадчий.

"Замовив таку станцію в Китаї. Але коли я та інші власники електрокарів стали заряджати автівки, виявилося, що вона не розрахована на масове користування. Довелося замінити її електростанцією підзарядки європейського виробництва. Вона дає можливість заряджати одразу декілька автомобілів. Та придбати – це далеко не все. Ще треба було підвести кабель, взяти від трансформатора велику потужність, багато інших нюансів. Тож я звернувся до інших власників електрокарів, до їх клубу. Вони на той час займалися встановленням не станцій, а блоків підзарядки для електромобілів. Так почалася наша співпраця", – розповідає черкащанин.

Встановлення одного блоку коштує близько чотирьох тисяч гривень, а їх підприємець разом з однодумцями планує встановити 20.

До речі, у багатьох країнах Європи придбання електрокарів підтримується державою: існують податкові пільги, надаються субсидії, повсюдно встановлюються станції зарядки.

"Але так не всюди. Чим ближче до України, тим складніше. На території Польщі є лише одна станція зарядки, днями має відкритися друга. У Чехії схожа ситуація", – каже черкащанин.

Він розповідає, що придбання електрокара привернуло його увагу до екологічно чистих та енергозберігаючих технологій. Наразі він цікавиться сонячною енергетикою, але з сумом зазначає, що в Україні такий бізнес складно просувати.

Тим часом, ми вже під’їжджаємо до пункту підзарядки. Заїхати туди машина могла б і сама, на автопілоті. Але поки що Tesla не пристосована до їзди по вулицях зі світлофорами. Коли така функція з’явиться, вона буде автоматично завантажена у авто. У такий же спосіб, як завантажуються оновлення у смартфони.

В’ячеслав Осадчий пояснює, що наразі його машина може сама виїжджати та заїжджати у гараж. "Колись у Європі їхав по дорозі, де проводили ремонт. Машини рухалися повільно та дуже близько одна до одної. І раптом моє авто взяло керування на себе. Машина, можна сказати, сама проїхала цю ділянку", – пригадує випадок підприємець.

Крім того, його автомобіль має 4 рівні підйому. У тих місцях, де колись власник її вже підіймав, щоб переїхати нерівні місця, вона тепер піднімається та опускається автоматично.

До пункту підзарядки приїжджає ще один власник електромобіля. Черкащанин Руслан Вітер придбав свій Nissan Leaf рік тому. Це авто є найбільш продаваним електромобілем у світі.

"Дуже приємно, що машина не потребує такого догляду, як бензинові автомобілі. До того ж узимку можна поставити таймер на автозапуск і зранку вже сідати у підігріте авто. А влітку так само можна виставляти кондиціонер. Буквально сьогодні дізнався, що коли підкачуєш колеса, авто сигналить, коли тиск достатній", – каже автовласник.

Власники електрокарів стверджують, що хоч на законодавчому та місцевому рівнях використання екологічно чистих автівок майже не підтримується, про свій вибір не жалкують.

 

Руслан Вітер їздить небагато, тому не може підрахувати, коли йому окупиться покупка його японського електричного хетчбеку. Наразі, вартість такого авто складає від 17,5 до 18,5 тисяч доларів.

В’ячеслав Осадчий, навпаки, дуже багато часу проводить за кермом. "Якщо не економічно, то морально автомобіль окупив себе вже через три місяці. Раніше я майже кожного ранку заїжджав на заправку і віддавав 1,5 тисячі гривень. Враховуючи витрати на сервіси, фінансово заощадив більше 500 тисяч гривень", – розповідає він.

Черкаські власники електрокарів не пригадують випадків, коли вони не знали, де і як зарядити автівку. В електрокарах встановлена така система, що батарея не розряджається повністю і сигналізує водію, про те, коли заряд добігає кінця.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкащиною курсував ретро-потяг.

Галина Кобзар

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Справу підозрюваного у вбивстві та згвалтуванні дівчинки на Звенигородщині передали до суду

Жителя Звенигородщини, якого підозрюють у вбивстві та згвалтуванні малолітньої, судитимуть за трьома статтями. Про це інформує Черкаська обласна прокуратура. До...

На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України,...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x