Черкащанам роз'яснили, як записатися до лікаря онлайн

Нещодавно у голосуванні за Громадський бюджет одним з проектів-переможців став запис до лікаря онлайн. Завдяки йому до лікаря можна буде записатися із мобільного телефону, комп’ютера чи іншого пристрою, який має доступ до Інтернету, пише "ВиЧЕрпно". Що собою являє цей проект та як проходить робота для його реалізації, розповів директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник.

За його словами, відбуватиметься автоматичний самозапис на прийом. У програмі потрібно вибрати або вказати ім’я та прізвище лікаря, до якого пацієнт хоче записатися. Також система буде показувати "віконця" вільного часу лікаря у той чи інший день.

– Ми вже обговорювали із власником і розробником програмного продукту. Нам зараз головне узгодити бажання розробника проекту із технічними можливостями тієї програми, яку ми купили, – сказав Олег Стадник.

Крім програмного продукту, вже закуплені комп’ютери, сервери, іде налаштування програми, триває процес навчання медичних працівників роботі в цій програмі.

Інформаційна система запису до лікаря онлайн повинна бути узгоджена із електронним майданчиком медичного закладу. Тобто щоб записатися онлайн до лікаря на прийом, потрібно мати електронну амбулаторну карту тієї поліклініки, де працює лікар.

– Зараз ми на завершальному етапі впровадження амбулаторної карти пацієнта. Ми раді, що наша робота як структури виконавчої влади збіглася з бажанням громадян мати такий вид послуги, як запис до лікаря онлайн, – сказав Олег Стадник.

Електронна амбулаторна карта пацієнта у пілотному тестовому режимі працює у Першій міській поліклініці. Вже близько 20 тисяч пацієнтів, які відвідують поліклініку, занесені у базу даних, для них створені електронні картки.

Нині йде налаштування комп’ютерів та встановлення програм у другій, третій та четвертій поліклініках. Цьому передувала інформатизація прокладення мереж усередині приміщення між кабінетами. У формуванні електронних інтернет-мереж департаменту охорони здоров’я ЧМР допомагає інтернет-провайдер Маклаут. Крім того, зараз завершується ремонт кімнати під сервер, який буде своєрідним "електронним серцем" усього міста. На цьому сервері буде зберігатися вся інформація про пацієнтів, дані яких будуть заноситися в електронні картки.

На запитання чи не потрібні будуть талончики після переходу на ведення електронної бази даних, Олег Стадник відповів, що деякий час існуватиме проблема самозапису, тобто отримання талонів. Але для цього в реєстратурі спеціально навчені працівники будуть переносити дані із паперових носіїв (там, де люди записуються і беруть талончики) в електронну базу даних, щоб в інформаційній системі заповнювати зайняті пацієнтами "віконця" прийому до лікаря, які звичайним традиційним способом записалися на прийом.

Як повідомляв сайт vikka.ua, "Фотоприлад" віддає мерії Черкас басейн та поліклініки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net