Черкащанам на замітку: жителям приватного сектору необхідно встановити лічильник на воду

Черкащанам, які проживають у приватному секторі, необхідно якнайшвидше встановити лічильник води, вимоги до якого відрізняються від вимог до квартирного водоміра. 

Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" вимагає, щоб усі будівлі, приєднані до централізованої мережі водопостачання, були обладнані вузлами комерційного обліку (лічильниками). Про це інформують у КП "Черкасиводоканал".

Лічильник повинен мати наступні технічні характеристики:

– гарантований антимагнітний захист та/або датчик використання магніту;

– ступінь захисту IP 68 (можливість роботи у затопленому стані);

– міжповірочний інтервал – не менше 4 роки;

– термін експлуатації – не менше 12 років;

– можливість дистанційної передачі даних.

Встановити лічильник потрібно у колодязі (в точці приєднання до централізованої мережі водопостачання). У разі відсутності колодязя, його необхідно збудувати відповідно до Державних будівельних норм: глибина – в залежності від глибини залягання водопроводу (орієнтовно 1,8 м), ширина – 1 м.

Після встановлення водоміра, необхідно викликати контролера КП "Черкасиводоканал" для його опломбування.

Обладнати своє домоволодіння вузлом комерційного обліку (лічильником) споживачі повинні до 1 березня 2020 року.

У випадку, якщо власники приватного сектору не встановлять лічильники води самостійно в зазначений термін, КП "Черкасиводоканал", згідно з чинним законодавством, виконає роботи по монтажу водомірів самостійно. Орієнтовна вартість виконання робіт підприємством – 22000 грн. (з будівництвом оглядового колодязя), та 13000 грн. (у разі наявності колодязя у абонента). Платити за це споживачі будуть шляхом внесків, які розрахують для кожної будівлі індивідуально та розстрочать на 5 років і включать до платіжок.

У КП зазначають: при встановлені у колодязі квартирного лічильника, технічні характеристики якого не відповідають вимогам, "Черкасиводоканал" не буде приймати їх на облік.

Типи лічильників, технічні характеристики яких відповідають вимогам: електромагнітний лічильник тип iPERL, багатоструменевий лічильник холодної води Gross MNK-UA (Мокрохід), лічильник води одноструменевий макрохідний BaylanKY-1, Sensus 820 (радіомодуль CompactRFнеобхідно придбати додатково) та інші.

Вартість зазначених моделей лічильників варіюється від 800 до 11 тис. грн.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасцям розповіли про ситуацію з тарифами на тепло.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net