НовиниЧеркащинаВ Україні почала діяти програма підтримки для вимушених переселенців

В Україні почала діяти програма підтримки для вимушених переселенців

-

- Advertisment -

Уряд запускає нові механізми підтримки вимушених переселенців. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Йдеться про низку програм допомоги для людей, які виїхали в безпечні місця, залишивши житло і втративши роботу через активні бойові дії у їхніх регіонах.

Зараз для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачені такі механізми:

Щомісячна допомога від держави в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю. Ця виплата нараховується щомісяця протягом воєнного стану + 1 місяць після його закінчення або скасування. Заявку можна подати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою Порталу чи додатку “Дія”.

Працевлаштування переселенців. Роботодавці зможуть подати заявку для отримання компенсації за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу в розмірі 6,5 тисяч гривень на місяць. Виплата здійснюватиметься впродовж перших двох місяців з початку працевлаштування.

Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти, необхідно зареєструвати дані про працівників через портал “Дія” або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити не раніше, ніж через 5 днів після оформлення працівника, а кошти перераховуються роботодавцю за повний місяць роботи співробітника.

Компенсація родинам, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців. Йдеться про відшкодування комунальних платежів – по 450 гривень на особу. Раніше ми повідомляли про алгоритм дій для отримання такого відшкодування.

– Програма допомоги підприємствам, які забезпечують українців робочими місцями, є послідовним продовженням державної підтримки економіки, що стимулюватиме активізацію бізнесу в регіонах, де не здійснюються активні бойові дії. Програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб – виплата допомоги та компенсація комунальних платежів – дасть змогу громадянам адаптуватися на нових локаціях, – зазначила Перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: Як вимушені переселенці можуть отримати допомогу в Черкасах?

Нагадаємо, обласний контактний центр працює 24/7 і тримає зв’язок з усіма волонтерськими організаціями області, а також керівниками всіх рівнів – від ОДА до територіальних громад.

Гаряча лінія Черкаської ОДА: (068)621-80-29; (050)420-13-56.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Війна відібрала життя захисника зі Сміли

Внаслідок російсько-української війни помер смілянин Аркадій Покуль. Про це повідомляє пресслужба Смілянської міської ради. Аркадій Покуль був старшим сержантом, командиром...

Порушення лову риби на Черкащині: збитки державі перевищують 5 мільйонів гривень

Порушення лову риби були виявлені з початку нерестового сезону цього року. Збитки державі становлять близько 5 мільйонів гривень. Про...

Цікаве:

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...

Як розвиток військових технологій в Україні допоможе перемогти агресора

Сергій Токарєв розповів, чому потрібно швидко розвивати Military Tech...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x