«Черкащина гостинна»: у Черкаській області стартує проект для переселенців

«Черкащина гостинна» – саме під такою назвою в області стартує інформаційний проект для переселенців.

Черкащина стала місцем прихистку для понад ста тисячі внутрішньо переміщених осіб. Не уявляємо, скільки ці люди пережили відчаю і болю, тому дуже хочемо допомогти їм у тому, щоб Черкащина стала для них другою домівкою. Гостинною, привітною, комфртною та доброзичливою, – зазначає голова громадської організації «Діалог Черкащини» Тетяна Очеретяна.

співпраця проект

Цей проєкт в області буде реалізовано в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

– У рамках проекту «Черкащина гостинна» у Черкасах діятиме юридично‐інформаційний консультативний хаб для ВПО. Ми пишаємось нашими партнерами у реалізації цього проєкту, зокрема це громадська організація «Черкаський правозахисний центр» на чолі з Тарасом Щербатюком та Благодійний дитячий фонд «Подаруй дитині світ» на чолі зі Світланою Федоровою. У цих структур достатній досвід роботи з ВПО, надання безоплатних юридичних консультацій, соціальних послуг тощо.

Автори проекту мають на меті бути корисними для цих людей в інформаційному, юридичному, соціальному напрямках та сприяти налагодженню взаємодії з місцевим населенням. Тому, окрім консультацій, передбачається створення медійних продуктів: телевізійних консультацій фахівців різних рівнів та напрямків для ВПО, програм, репортажів, інтерв’ю про найуспішніші історії внутрішньо-переміщених осіб та проблеми, що існують в громадах.

Організатори проєкту запрошують представників влади та органів місцевого самоврядування до співпраці.

– Під час відряджень та і в обласному центрі ми бачимо, що існують проблемні моменти адаптації внутрішньо переміщених осіб, отримання ними безкоштовних, юридичних консультацій та консультацій з питань соціального захисту, пенсійного забезпечення, працевлаштування, створення власної справи тощо. І нині дуже важливим є створення та розповсюдження в інформаційному просторі, дякуючи регіональним медіа інформаційно‐роз’яснювальних програм‐консультацій та демонстрація позитивного досвіду низки громад Черкащини, які стали дійсно гостинною домівкою для переселенців, іншим населеним пунктам. На прикладі реальних живих героїв у різних населених пунктах області ми плануємо показати проблеми, з якими зіткнулися біженці, їхню взаємодію з місцевими органами влади та громадою задля вирішення цих проблем, результати цієї співпраці; створення переселенцями нових соціальних та бізнесових проектів тощо. Підтвердити на практичній діяльності та в інформаційному полі, що Черкащина є дійсно гостинним регіоном. Стати реальним помічником у вирішенні проблем, що заважають інтеграції й адаптації внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади, – підкреслила Тетяна Очеретяна.

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ТРК «ВІККА» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net