Online TV
НовиниЧеркащинаЗа 9 місяців у Черкаській області зафіксовано понад 3...

За 9 місяців у Черкаській області зафіксовано понад 3 тисячі інсультів

- Advertisment -

Молодшає та частішає. Інсульт набуває все більшої поширеності серед населення. Лише за 9 місяців цього року зафіксували 3175 випадків інсультів серед населення області. Про профілактику та лікування цієї недуги розповіли завідувачка неврологічного відділення Наталія Атамась та завідувачка відділення цереброваскулярної патології Ольга Товстоп’ят Черкаської обласної лікарні на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Щороку понад 100 тисяч українців, третина з яких – молодше 65 років, стають жертвами інсульту.

За словами Наталії Атамась, інсульти за останні 20 років стають все більш частими серед населення. Крім того, це захворювання має високу смертність та рівень інвалідизації.

– Якщо у 2001 році ми в області фіксували понад 1000 випадків інсультів на рік, у 2010 – уже більше 3-х тисяч, то у 2022 вже 5 483, – відзначила лікарка. – Це хвороба, яка може зруйнувати життя і вкрасти майбутнє як окремої людини, так і цілої країни. Додам, що інсульти мають великий відсоток смертності. Упродовж першого місяця помирає 30% пацієнтів, ще 50% – упродовж року. Лише 18-20% пацієнтів повертаються до звичного способу життя. Досвід багатьох країн свідчить, що вчасне виявлення та лікування можуть істотно зменшити ризик передчасної смертності від інсультів.

На Черкащині допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» надають 9 закладів. Інсульти слід розглядати як невідкладні стани, наголосила завідувачка відділення цереброваскулярної патології Черкаської обласної лікарні Ольга Товстоп’ят. Тому варто негайно звертатися до швидкої допомоги.

– Швидкість реакції на інсульт може врятувати життя людині, – наголосила вона. – Саме тому не слід зволікати або чекати, що саме минеться. Щоб застосувати тромболітичну терапію, в нас є всього лише 4,5 години. Тому, якщо є перші ознаки інсульту, а це порушення мовлення, проблеми із зором, запаморочення, спазмування обличчя, слабкість у кінцівках, необхідно негайно викликати швидку.

Серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:

  • первинний огляд,
  • термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія,
  • лабораторні та інструментальні дослідження.

Також до безоплатного пакета входять:

  • тромболітична терапія включно з необхідними ліками,
  • ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин),
  • знеболення всіх етапів діагностики та лікування,
  • нейрохірургічна допомога,
  • ліки з Нацпереліку
  • медична реабілітація.
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащанин виявив в лісі біля Черкас дивні колодязі: що там було раніше (ФОТО, ВІДЕО)

Черкащанин, ведучий і власник ютюб-каналу Travel_ck, виявив у Сосновому Бору між селами Руська Поляна і Дубіївка дивні колодязі. Він...

На Звенигородщині автівка врізалася в опору ліхтаря

Поліція Звенигородщини встановлює обставини ДТП, в якій травмувалася пасажирка. Інформує Поліція Черкащини. Дорожньо-транспортна пригода сталася 30 червня на автодорозі Н-16...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас