Черкасці збирають підписи для створення у місті вулиці Олександри Шулежко

На сайті Черкаської міської ради з’явилася електронна петиція з проханням перейменувати вулицю Пушкіна на вулицю Олександри Шулежко, або ж Праведниці Шулежко.

Автор петиції черкаський історик Сергій Шамара зазначив, що уже десятиліттями у Черкасах згадують подвиг Праведниці народів світу Олександри Шулежко, рік як лежить у Топонімічній комісії клопотання про перейменування однієї з вулиць міста на її честь. Однак справа не просувається.

"На мій погляд, дуже важливо у сучасних умовах російської пропаганди ксенофобії українців надати одній із центральних вулиць міста Черкаси ім’я Олександри Шулежко. Передовсім це буде правильно з огляду на повагу до справжнього цивільного героїзму, проявленого мешканкою м. Черкаси, до жіноцтва, іменами якого вулиць у нас названо дуже мало. Крім того, це буде реально потужний культурний акт, майже унікальний і важливий для всієї України", − вважає Сергій Шамара.

Він також висунув пропозицію перейменувати на вулицю Олександри Шулежко, або Праведниці Шулежко, вулицю Пушкіна. Адже у Черкасах залишаться провулок Пушкіна, узвіз Пушкіна, Пушкінський пляж. Також таке перейменування матиме величезне просвітницьке значення, адже майже через усе місто буде проходити вулиця її пам’яті та буде зупинка громадського транспорту.

Зазначимо, що Олена Шулежко була вихователькою, яка в роки німецької окупації врятувала від смерті і голоду 102 дітей, серед яких 25 – були євреями. З 1996 року їй присвоїли звання Праведниця народів світу.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на одній із черкаських вулиць оновлюють дорожнє покриття.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net