НовиниЧеркасиЧеркасці із малозабезпечених сімей мають шанс отримати від держави...

Черкасці із малозабезпечених сімей мають шанс отримати від держави гроші на розвиток бізнесу

-

- Advertisment -

Непрацюючим черкасцям із малозабезпечених сімей, які бажають започаткувати чи розвинути власну справу, пропонують скористатися підтримкою державної програми «Рука допомоги». Дію програми, започатковану Міністерством соціальної політики спільно зі Світовим банком, нині поновлено. У Черкасах вже створено комісію з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей. Повідомляють на сайті Черкаської міської ради.

грант бізнес

Від початку повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, особливої актуальності набуло питання допомоги особам і родинам, які опинились у складних життєвих обставинах і створення механізмів їхньої економічної підтримки. Тому Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», аби допомогти малозабезпеченим особам у відкритті чи розвитку власної справи. На її реалізацію держава виділила 9,6 мільйона гривень.

Програму було розроблено спільно зі Світовим банком.  З 2016 року вона була пропілотована у 6 областях  України і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За 2 роки 237 підприємців змогли започаткувати власну справу.

У чому суть програми?
Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу. Фінансова допомога дається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи.

На яких умовах дається кредит?
Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи Умови повернення допомоги?
• Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів)
• Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:
• сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
• у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як скористатися цією можливістю?

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості.

Там подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:
– заяву про надання фінансової допомоги
– бізнес-план
– довідку про несудимість.

Як поінформувала в.о.директора черкаської філії обласного центру зайнятості Оксана Щербак, нині створено комісію з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей.

До складу Комісії включені представники центру зайнятості, органів соціального захисту населення, місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок.

Комісія розглядає документи і після засідання надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець упродовж 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Нетверезий водій намагався втекти від патрульних у Черкасах

Під час патрулювання на вулиці Пастерівській, черкаські поліцейські помітили автомобіль Opel Astra, водій якого порушував правила дорожнього руху. Про...

У Черкасах провели в останню путь бійця, який працював на автомобільному заводі

У Черкасах попрощалися із солдатом, який віддав своє життя за свободу і незалежність України. В останню путь провели Максима...

Цікаве:

Спортивні рюкзаки PUMA для чоловіків: як обрати ідеальний варіант

Спортивні рюкзаки для чоловіків стали незамінним атрибутом у повсякденному...

Як знайти роботу в Черкасах без досвіду: покроковий гайд

Пошук першої роботи може бути викликом, особливо якщо ви...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x