Через суди до реєстрації. "Оновлений" список Сергія Одарича

Один із претендентів на крісло мера Черкас, чинний очільник міста Сергій Одарич знову йде на вибори. Уже втретє міським головою він планує стати від Партії вільних демократів. У списку цієї партії він також буде першим номером. Донедавна політична сила існувала лише в Черкасах. Цьогоріч містечкова партія висуває також кандидата в мери Канева. Цьогоріч Партію вільних демократів веде у Сумську міську раду і соратник Сергія Одарича Геннадій Мінаєв.

 

Проблемна реєстрація

Партія вільних демократів висуває 31 кандидата на округах міста Черкас. Кандидатів мало бути 43. Однак 12-ох не зареєструвала міська територіальна виборча комісія. Спочатку причиною відмови в реєстрації стали неправильно заповнені дані. Так, частина кандидатів не вказала в заяві на реєстрацію інформацію про те, що в них відсутня громадська діяльність. Опісля рішення ТВК суд скасував. Тервиборчком подав апеляцію – і вдруге програв. Однак реєструвати кандидатів у ТВК знову відмовилися, пояснивши це спливанням часу для реєстрації.

Найгучніший кандидат серед тих, кого не допустила ТВК до виборів, – Сергій Галян. Минулоріч він воював у Донецькому аеропорту. Прес-служба "Вільних демократів" навіть поширила відео із "кіборгом", де той називає членів виборчкому "гіві і моторолами". А близький до мера народний депутат Микола Томенко в ефірі 112 каналу назвав аргументи ТВК щодо відмови в реєстрації "смішними". Нині дії виборчої комісії вже розслідують правоохоронці. Крім того, учора Центральна виборча комісія ухвалила рішення скасувати постанову ЦВК щодо відмови в реєстрації. Її мають розглянути сьогодн о 18:00.

 

 

Чверть списку – чинні депутати

Ще влітку міський голова Сергій Одарич анонсував оновлення своєї команди на 70 %. І якщо переглянути перелік зареєстрованих кандидатів у депутати, знаходиш цьому підтвердження. У списку немає тушок чи регіоналів. У переліку кандидатів – лише кілька чинних депутатів. Натомість більшість становлять підприємці, а також представники освітньої та медичних сфер.

Що стосується депутатів цього скликання, то у виборчій команді Одарича опинилось лише семеро представників Партії вільних демократів. Це керівник міських парків Микола Бондаренко, директор баскетбольного клубу "Черкаські Мавпи" Володимир Гриценко, керівник обласного "Офісу реформ" Наталя Даньковська, директор ПАТ "ТЕМП" Олександр Згіблов, директор ТОВ "МІРЦ", що займається формуванням і надсиланням містянам платіжок на компослуги, Олег Ліходькін, приватний підприємець Оксана Мелікова, а також головний лікар Другої міської поліклініки Олег Роскопін. До речі, цього разу виборчі амбіції випробує іще один медик – головний лікар Першої міської лікарні Тимофій Тронц.

Із 12 депутатів "Вільних демократів" лише семеро хочуть повернутись у міську раду назад

Варто зазначити, що частина перерахованих депутатів пов'язана з Одаричем не лише політикою, а й бізнесом. Зокрема, ПАТ "ТЕМП" – підприємство, що належить бізнес-партнерові мера Черкас Михайлові Бродському. На підприємстві зараз розташований і штаб Одарича. Що стосується "Черкаських Мавп", то Сергій Одарич є почесним президентом баскетбольного клубу.

З бізнесу Одарича піде на вибори і Леся Валяєва – провідний інженер з контролю якості ТОВ "Мареллі". Також вона є головою громадської організації "Життя без бар'єрів". Натомість Олег Ліходькін пов'язаний з міським головою ще і родинними стосунками.

Тривалий час депутати з партії Одарича ставали додатковим приводом для його опонента – секретаря міськради Олександр Радуцького – звести рахунки із мером. Зокрема, Радуцький піддавав критиці роботу Бондаренка через те, що очолювана ним "Дирекція парків" занадто рідко косить траву, а "МІРЦ" Ліходькіна – оббирає черкащан.

Водночас ще кілька відомих осіб, що нині є депутати міськради від політсили Одарича, цього разу не балотуватимуться. Зокрема, не пішла на вибори Ольга Швець, яка свого часу досить успішно очолювала муніципальну інспекцію, а також Микола Кудрявцев – один із тих, завдяки кому з'явився Центр надання адміністративних послуг.

 

На слуху

Балотуватимуться у команді чинного мера цьогоріч і чимало впливових у місті людей. Більшість із них раніше не була в політиці. Зокрема, на округ № 41 пішов власник і директор відомої в місті мережі Інтернету "Маклаут" Віталій Лаут.

Ще одна цікава особистість у списку ПВД – Володимир Крижанівський. Він є автором більш ніж 11 тисяч статей для відомої вільної енциклопедії "Вікіпедія".

Цікавим є і висунення Максима Панасенка – директора однієї із найстаріших перукарень міста під назвою "Мальва", а також нового ресторану "МАО".


Після приєднання до лав "Вільних демократів" Лаута реклама партії з'явилася уперше на міському форумі

На вибори також підуть кілька людей із бізнесу: гендиректор ТОВ "Інвестспецкомплекс" Віктор Береза, директор ПП "Вторинка" Сергій Гуртовий, голова підприємства ТОВ "Сідвін" Василь Соломаха, підприємці Ігор Трубенко, Олександр Щербінін та Андрій Ільєв.

Також балотуються від партії двоє представників комітетів самоорганізації населення: Тетяна Чорнобіль – секретар КСН "Благовісний" і Дмитро Іванашко – голова КСН "Яблуневий".

Крім того, на вибори від "Вільних демократів" піде помічник народного депутата від БПП Олега Петренка Тарас Коломієць.

 

Представники освіти

Досить багато у списку Сергія Одарича виявилось працівників освітньої та медичної сфер. Зокрема, спробують свої сили кілька завідувачів дитячих садочків: Ірина Борісова (ДНЗ № 78 "Джерельце"), а також Альона Цегвінцева (ДНЗ № 73).

Шкільну освіту в міськраді може представляти вчителька біології школи № 10 Інна Михайлюк, а вищу – викладач кафедри загально-правових дисциплін Одеської юридичної академії Сергій Джолос.

Освітній пласт також доповнює керівник зразкової студії "У колі друзів" Леся Побиванець.

 

Черкащани знову можуть стати заручниками боротьби в середині міської влади – експерт

"Унікальним явищем" в Україні називає існування Партії вільних демократів голова обласного осередку Комітету виборців України Максим Михлик.

"Партія, яка де-юре є всеукраїнською, де-факто існує тільки в місті Черкаси (спроби географічного розширення не увінчались успіхом) і фактично складається з Сергія Одарича і невеличкої групи друзів/активістів. Проте це не заважає партії отримувати пристойний відсоток голосів виборців на виборах до Черкаської міської ради, а Сергію Одаричу три рази поспіль обиратись міським головою. Щоправда персональний склад кандидатів і депутатів від ПВД суттєво змінюється з кожною каденцією, адже чомусь мало хто залишається в команді Сергія Одарича після певного часу спільної роботи", – говорить Михлик.

Агітаційну кампанію чинного мера експерт називає "традиційно потужною".

"На вибори 2015 року ПВД на чолі з Сергієм Одаричем йде, як завжди, потужно і впевнено, взявши на озброєння слоган "Зроблено…" і демонструючи свої здобутки і нові обличчя в команді. Традиційно якісна агітаційна продукція, особисті зустрічі з виборцями і "незаплямовані" кандидати є ознакою продуманої виборчої кампанії, якою завжди відрізнявся штаб Одарича від своїх конкурентів", – зазначає політичний оглядач.

Водночас він бачить у стрункій виборчій кампанії мера Черкас важливе упущення, яке "може змусити замислитись думаючого виборця".

"Неодноразово міський голова наголошував, що головною запорукою успішного розвитку міста є спільна робота депутатської більшості і міського голови. Навіть наводив приклади, коли така більшість працювала(в 2010-2012 рр) і це було на користь місту. Проте в цю виборчу кампанію лідер ПВД вступає, маючи серйозні конфлікти з більшістю політичних сил, які здатні подолати 5 % бар’єр, створити фракції в майбутній раді і сформувати пристойну більшість. Насамперед це БПП "Солідарність" і ВО "Батьківщина". Створити "проодаричевську" більшість в такому разі буде проблематично, тому черкащани знову можуть стати заручниками боротьби в середині міської влади, а значить місто знову втратить шанс на стабільний розвиток", – констатує Максим Михлик.

Водночас він не ставить під сумнів потрапляння Партії вільних демократів у міськраду, а Сергія Одарича – у другий тур виборів, що в Черкасах відбудеться 15 листопада.

"Саме в цей день і визначиться майбутня доля Партій вільних демократів у Черкасах", – додає Михлик.

Не сумнівається у тому, що ПВД потрапить у міську раду і ще один експерт – представник ГМ "ОПОРА" Марина Макуха. Вона також вважає, що рейтинг партії цілком залежить від її лідера – Сергія Одарича.

"Щодо шансів, то зрозуміло, що Партія вільних демократів працює в Черкасах вже тривалий час, має своїх прихильників. Тому шанси вони мають не малі і найвищі у порівнянні із іншими обласними центрами. Але рейтинг ПВД залежить прямо від рейтингу Сергія Одарича, тому тільки вдало проведена компанія зможе знову отримати достатнє представництво у міській раді", – говорить Марина Макуха.

Повний список кандидатів у депутати від ПВД дивіться на сайті ЦВК.

Єлєна Щепак, vikka.ua

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net